Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német kultúra tényleg úgy...

A német kultúra tényleg úgy virágzik mostanában, mint a Weimari Köztársaság idején?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Megy a gazdaság, ezért van pénz a kultúrára is (az is az anyagiak kérdése). Én azt mondanám, hogy van akkora kultúra, mint akkor, csak ez nem olyan látványos, mert nem egy nagyon rossz alapról indultak, illetve a hatalmas médiaáradatban ez elveszik.
2012. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

A német kultúra utoljára akkor virágzott, amikor Németország még nem volt birodalom, vagyis a 19. század első felében.


Németország a 18. század második és 19. század első felében abszolúte a világ élvonalában volt tudományban, irodalomban, filozófiában, művészetekben. A 19. század második felétől a másodvonalban vannak jó esetben, a 20. század második felétől különösen.

2012. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

15:09


Ha anyagiak kérdése lenne, akkor a norvég kultúra folyna a csapból is.


Ezzel szemben a norvég kultúráról kb. annyit tud a világ, hogy Ibsen és Grieg. Mindkettő olyan korban alkotott, amikor Norvégia szegény ország volt.

2012. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
16.29, hallottál már a húszas évek berlini filmjeiről, színházairól, vagy a korabeli német iparművészekről?
2012. márc. 13. 16:44
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
16:41! Úgy pontosítanék akkor, hogy a kultúra szükséges, de nem elégséges feltétele a pénz. Így remélem, tisztább, mit is akartam mondani.
2012. márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

16:44


A weimari köztársaság kultúrája legfeljebb a holtversenyt tudta tartani az akkori francia és amerikai kultúrával. Gyenge másodvirágzás volt.

2012. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Különben jellemző, hogy ez a másodvirágzás olyan időszakban következett be, amikor Németország gazdaságilag rosszul állt és a katonai potenciálja is gyenge volt.


Németországra igaz, hogy minél nagyobb a hatalma, annál kisebb a kultúrája. A kettő ellentétes. Ezt nem én találtam ki, hanem már a 19. században felismerte sok német.

2012. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

16:48


Lehet, de a német kultúra fénykorában Németország elmaradott agrárrégió volt.

2012. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
nem, most nem tudok az irodalmon es a filmen kivul mast, ami szinvonalasabb es nemet. 30-as evekben meg volt filozofia, festeszet, epiteszet is. tehat van nemi visszaeses.
2012. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Én nem látom jelét virágzásnak.


Egyébként most így hirtelen más országot sem tudnék mondani, amelyikben virágzana a kultúra. Az a világ a két világháborúval megszűnt, a világ most globalizálódik.

2012. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!