Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért unszipmatikus kirívóan...

Miért unszipmatikus kirívóan sok ember számára Németország/német kultúra?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert elég nagy a propaganda ellene.
2011. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokunkban mély, begyógyíthatatlan ellenszevet idéztek elő az általános- és középiskolai németórák, némettanárok.
2011. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek a második világháborús dolgok miatt...

Van akinek azért, mert németet kellett tanulnia iskolában és nem ment neki, nem szerette a kiejtést, ilyesmi.

Van aki nem szereti azt a bizonyos német fegyelmet, rendet (német cégnél dolgozva érzékelhető ez a szigor, amit sokan nem csípáznak).

Ezek jutottak eszembe.

2011. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

és külföldön is ilyen nagy a német-utálat, vagy csak itt Magyarországon?

én úgy tudom, hogy pl. a spanyol nyelvű országok felnéznek Németországra:O

2011. jan. 20. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen csak túl kimértnek, hűvösnek tartom a németeket (persze tudom, hogy ott is sokféle ember van). Akik erasmuson voltak itt, azok is nagyon rendes lányok voltak, de nagyon távolságtartóak, srácokkal ugyanígy vagyok. Nem érzem rajtuk a szenvedélyt.

Akárhogy is mindenhol sokféle ember van, de amíg itt teljesen normális, hogy valakit akit kevésbbé ismersz is puszival köszöntesz, ha bemutatnak titeket egymásnak, vagy előfordul, hogy mondjuk egy jó hangulatú buliban olyasvalakit is megölelsz találkozásnál, aki nem a legeslegjobb barátod, vagy családtagod, adig ez németországban fura lenne. Szóval mindenhol van egy általánosan elfogadott viselkedés és az övék kicsit másabb. Nem tudnám magam olyan országban jól érezni, ahol ez az általános, mert nem ilyen a vérmérsékletem.

Azok az emberek, akik magyarországon is a kicsit zárkózottabb típusba tartoznak persze könnyebben felveszik ezt a ritmust. Meg ingben buliznak a német srácok, amikor Németországban voltam ezt nagyon viccesnek találtam pl :)

Plusz mondjuk én tanultam németül, de bajban vagyok a nyelvtannal és egyáltalán nem sikerült még alapszinten se megtanulni, pedig jó tanárom volt (mondjuk nem is nagyon igyekeztem). És magának a nyelvnek a hangzását se szeretem...

Szóval pl számomra ezért.

2011. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a tartalmas választ :)

jöhetnek még :D

2011. jan. 21. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs bajom a németekkel. Tetszenek az épületek, bírom a sört, de a nyelvtől a falra mászok. 10 éve tanulom, és egyszerűen nem megy a fejembe, nem tudják rendesen tanítani (legalábbis eddig nekem csak béna némettanáraim voltak), nem tetszik, nem tudok köpködés nélkül beszélni németül, pfejjj...

PEdig tényleg bírom őket, szívesen kimennék egyszer, ha nem kéne az átkos nyelvüket hallgatnom:/

2011. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy sokan azért utálják meg a németeket, mert borzalmas némettanárjuk volt. :S
2011. jan. 22. 20:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Azért használhatnád ritkábban az "utálat" szót! Mire való ez a fröcskölődés? Igenis Németország szép, kultúrált ország, lehetne tanulni tőlük sok mindent.
2011. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!