Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem jobb a finnek kisebbségi...

Nem jobb a finnek kisebbségi politikája?

Figyelt kérdés

Finnországban ma a svéd anyanyelvűek aránya kb 6 százalék. Az ő hivatalos nevezésük viszont nem svéd, hanem svéd nyelvű finn, sőt, ha egy svéd anyanyelvű finn állampolgárt lesvédez valaki, akkor kijavítja, hogy ő finn. Igaz, nincs autonómiájuk, de ahol a svéd anyanyelvű lakosság aránya a két százalékot meghaladja, ott mindkét nyelv hivatalos. A svédet a finn anyanyelvűeknek is kötelező tanulniuk.

Szerintetek ez az út járhatóbb lenne? Tehát ha mondjuk Szlovákiában ezek után a magyarok magyar anyanyelvű szlováknak számítanának és ők maguk is ezt vallanák, az anyaországgalpedig nem lenne különösebb kapcsolatuk a liberális nyelvhasználati jogokért cserébe.


2012. márc. 14. 20:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Aalandon persze autonómiájuk van, de az egy szigetcsoport és a lakosságszám elenyésző az ország többi részéhez képest.
2012. márc. 14. 20:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még életemben nem hallottam ilyen marhaságról, hogy egy svéd visszautasítsa azt, hogy ő svéd, merthogy ő finn.


Amúgy a románoknál ugyanez a politika megy, de melyik magyar vallaná magát románnak? Majd ha hülye lesz.

2012. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem szimpatikusabb a finn módszer, de a skandináv és kelet-európai gondolkodásmód között óriási a különbség, ezért elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyesmi törvények szülessenek a régiónkban.
2012. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel csak annyi a baj, hogy egy magyar akkor is magyar marad, ha időközben összevissza húzkodták a határokat. Ha leszlovákozod, akkor megsértődik, és vérmérsékletétől függően leanyáz, vagy jól elpall téged.

Kivéve, ha már az asszimiláció útjára lépett, és valóban szlováknak vallja magát, de akkor meg pont leszarja, hogy hivatalos-e a magyar nyelv vagy sem.


Hogy a vikingek mit álmodnak ott a fagyos északon, azt nem tudom, de nekünk inkább a helyi sajátosságokat figyelembe vevő megoldásra volna szükségünk. Akármilyen jó is az a rendszer amott, itt nem működik, mert nem ránk van szabva.

2012. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!