Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha kiírnak egy kérdést arra...

Ha kiírnak egy kérdést arra vonatkozólag, hogy mely országban szebb vagy jobb az élet, miért mindenki anyagi szempontok alapján mérlegel?

Figyelt kérdés
Szerintem ezen múlik legkevésbé, én pl nem költöznék Németországba, vagy Ausztriába csak azért mert ott többet keresek.

2012. márc. 12. 19:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Mert az emberek többségének (nekem is) az anyagi szempontok prioritása fontosabb. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd: te miért szereted jobban a tortát, mint a krémest?
2012. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg próbálj meg létminimumra elég fizetésből családot alapítani, házat venni, autót venni, aztán ha nekifogtál, rájössz magadtól.
2012. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg próbálj meg létminimumra elég fizetésből családot alapítani, házat venni, autót venni, aztán ha nekifogtál, rájössz magadtól."


Most nemvágom, hogy szerinted melyik részét nem próbáltam meg? Bár én nem házat vettem, építkeztem, az gáz?

2012. márc. 12. 19:54
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy most komolyan, szerinted egy átlagpolgárnak hipszhopsz van X millió forintja, hogy építkezzen, miközben örül, ha nem mínuszba jön ki hó végén?
2012. márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert az emberek szeretnek élni. És ez nem azt jelenti, hogy mercedessel parkolsz a rokkant parkolóban, vagy hogy szórod a pénzt Montenegróban.


Ez azt jelenti, hogy a hűtődet tele pakolod olyan ételekkel, amiket szeretsz. Ha szeretnél egy új szett ruhát, megveszed. Ha el szeretnél menni két hétre mediterrán övezetbe napozni, megteszed. Ezt az emberek szeretnék csinálni, szinte mindenki.

Ha itthon dolgozol, valószínűleg a felét se tudod ezeknek a fennt felsoroltaknak teljesíteni.


Közértben a leértékelt szarokat veszed, új holmikat ritkán veszel, akkor is lehetőleg csak az akciósat, nyaralni meg pár évente tudsz elmenni valami utolsó last minute-re, és míg kinnt vagy is azon fogod a fejed, hogy egy nap 5 ször annyit költessz, mint otthon egy hét alatt.


Ez az az anyagi okokból keletkező feszültség, amit mindenki utál.


Ezek után rájössz, hogy a nyelvtudásoddal és a képességeiddel kinnt bőven elfogadható mennyiséget tudsz keresni úgy, hogy még az ottani árak sem jelentenek gondot, akkor komolyan elgondolkozol azon, hogy mi a jobb, a keserÉdes hazám, vagy a nagyvilág.


Ki van ez találva amúgy. A keleti szektor azért kell az EUnak, hogy kiszipolyozza a művelt, fiatal munkaerőt ez által fenntartva saját jólétét. Nem csak tőlünk, a többi környező keleti blokkal is ezt teszi.


Köztudott, a felbecsülhetetlen orvosi szakasz itt kitanul, és megy el. Szlotákiában, Romániában már jelentős válságban van az egészségügy a kivándorolt dokik, ápolók miatt.


Itt nehéz élni, de nem lehetetlen. Itt sok összetett okból kifolyólag nem lesz olyan életszínvonal a belátható közeljövőben, mint nyugatra. Itt itthon vagy, itt itt a családod, az anyanyelved, a borod és az étked. Kinnt más minden, az is jó, de nem ugyanaz, nem fogod ugyanígy szeretni.


Mindenki érzi mit akar a jövőtől. Én pl fiatal egyetemistaként akarok mozogni mindenfele, de lelépni úgymond nem tervezem. Nem úgy, mint sok ismerősöm. Ők, általánosságban elmondható, szegényebbek, de szorgosak, és sokkal nagyobb lépésben akarnak előre jutni az életben, mint ami itthon lehetséges.

2012. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Miért te mi alapján mérlegelnél?
2012. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


Azért a pénz az első, mert az emberek pénzből élnek. Lehet hogy egy ország szép, sok a látnivaló, érdekes az ország történelme, de ha a megélhetés nagyon nehéz, illetve alacsony a fizetés, akkor nem költözöm oda. Ellenben ha van egy olyan város, ami nem éppen szép, viszont rengeteg munkalehetőség van, akkor nyílván utóbbit választom, mert a megélhetéshez pénz kell.

2012. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Nemetorszagban az oktatas szinvnala is sokkal magasabb, es azt gondolom nem kell reszletezni, hogy itt vagy Magyarorszagon lennek-e szivesebben beteg. Masreszt nem attol fugg minden, hogy van-e csokosod, meg hogy a szuleid mit ugyeskedtek ossze a rendszervaltas utan. A munkakereses sem nagyreszt haverokon keresztul tortenik, csuszopenzt sem kell adni annyi embernek, hogy alap dolgokat elintezz. Sokkal szabadabb vagy mint otthon, nem kell azon mergelodj, hogy az igazsagszolgaltatas karja csak a szegenyeket eri el. Inni meg panaszkodni a nemetek is szeretnek (ha nem jobban, mint a magyarok), szoval nem olyan mas ez itt.
2012. márc. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
25%
Fontos a pénz,de nem minden!És ezt nem veszik észre az emberek,csak amikor már túl vannak az első szívrohamon,vagy agyvérzésen de akkor már késő!Nem vagyok zen buddhista pap csak tele van a bakancsom ezzel az elanyagiasodott világgal...
2012. márc. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%
A pénz nagyon fontos szempont, de van más is, ami nagyon fontos szempont akkor, amikor egy ország "élhetőségéről" beszélünk. Így fontos a szociális háló, az infrastruktúra, az adott ország kultúrája, az ott élő emberek kedvessége, nyitottsága, stb... Magyarország ezen tényezők közül vajon melyikre lehet büszke?
2012. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!