Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nemetorszag keleti resze (...

Nemetorszag keleti resze ( ahol kommunizmus volt) mennyivel modernebb Magyarorszagnal?

Figyelt kérdés
Ha csak a keleti reszt enzzük, ahol kommunizmus volt..
2012. márc. 15. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Németország semelyik részén sem volt még idáig kommunizmus.
2012. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A keleti (szovjet reszen) kommunizmus volt, ameg meg volt szallva.

Pont itt a gyiken olvastam: ,,viszont ott is megmaradt a nyoma a kommunizmusnak."


De nem ez volt a kerdes, de gondolom tudod, hogy Nemetorszag melyik reszere ertem.

2012. márc. 15. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
A volt NDK régióinak GDP/fő értékei az EU-átlag 80-90%-án, a magyar vidéki régiók 40-60%-on vannak, illetve Közép-Magyarország 105%-on.
2012. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egyrészt, az elsőnek félig igaza van, kommunizmus sehol sem volt, csak szocializmus, és a kettő nem ugyanaz.


másodszor, amikor az NSZK befogadta a keletnémet tartományokat, elég nagy pénzeket pumpáltak beléjük, hogy felhozzák őket egy bizonyos szintre.


de úgy tudom, még manapság is vannak érezhető különbségek, sőt, még Berlin két oldala közt is lehet találni ebből fakadó eltéréseket.

2012. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a välaszokat!


Es kelet Nemetorszäg emnnyivel modernebb, mint Magyarorszäg?

2012. márc. 15. 23:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,nem sokkal.En a 70-es evekben jartam ott ,akkor talan szembetunobb volt a kulonbseg,de azota csak nem allt Magyarorszag sem egy helyben ,ok pedig tavolrol sem jutottak fel a nyugati nivora.
2012. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!