Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a Holdra szállás...

Nicothyn kérdése:

Mit gondoltok a Holdra szállásról?

Figyelt kérdés
Tudom, régi téma, de szerintetek valóban egy egyszerű csalás volt az egész? Ugye teljesen megmagyarázható, hogy Amerika és Oroszo. versenyében muszáj volt erősebbnek tűnni, de tényleg egy stúdió csupán az ismert Hold? :)
2012. márc. 19. 15:44
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
43%

Én nagyon szeretném hinni, hogy nem stúdió. Viszont ha valóban sikerült, akkor azóta miért nem mennek megint? Nekem ez a furcsa...

De ugye az igazságot sosem tudjuk meg:-(

2012. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nagy titkok fedik ezt. Nem értem miért nem lehet az emberekre egy kis igazi pánikot hozni, és elmondani a frankót. :)
2012. márc. 19. 15:48
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Mert az a frankó h tényleg járt ember a Holdon. Egyszerűen lehet is bizonyítani. A Hold felszínén többször helyeztek el tükröket az űrhajósok. Ezeket egy normális bolti teleszkóppal bárki megnézheti. Ezeknek a tükröknek a segítségével mérik a Föld Hold távolságát, illetve h mennyit távolodnak egymástól évente. (4 cm)

Persze a tükör szó alatt nem hagyományos fürdőszoba tükröt kell érteni..:D

2012. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Én viszont nem értem az embereket. Fél évekre küld(t)ünk fel embereket az űrbe, állandó űrállomást létesítettünk az űrben, gyakorlatilag naponta mennek lőnek fel kisebb-nagyobb műholdakat - miért olyan nehéz elhinni, hogy volt egy irányított leszállás a Holdon?
2012. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
24%
Nekem pont ez a problémám? Miért csak egy volt?
2012. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak egy volt. De elég sok mindent összeszedtek ott, és így hirtelenjében nem tudok olyan okot mondani, ami miatt megéri pénzt ölni ebbe. Akkor már inkább a Mars expedícióra fókuszáljanak.
2012. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
mert felesleges sokszor menni mikor a szondák elegek hozzá. Iszonyatosan sok pénz...
2012. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%
egy irányított leszállás a Holdon?Jó,de a felszállás?Mennyi üzemanyaggal kellett volna landolni,hogy elég legyen vissza is.És itt a földön a kilövö személyzet,nem kevés.Ott meg senki.Mivan, ha valami nem úgy szuperál,mint a startkor,elég gyakran.
2012. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem el, hogy ne lett volna Holdraszállás, lehetetlen! A szovjetek árgus szemekkel figyelték a küldetés minden pontját, ha meg sem történik ők lettek volna a leghangosabbak. Szóval kizárt.
2012. márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

"egy irányított leszállás a Holdon?Jó,de a felszállás?Mennyi üzemanyaggal kellett volna landolni,hogy elég legyen vissza is.És itt a földön a kilövö személyzet,nem kevés.Ott meg senki.Mivan, ha valami nem úgy szuperál,mint a startkor,elég gyakran."


Azért ne hasonlítsuk a kettőt egymással. A földi kilövés nagyon bonyolult dolog, irtózatos mennyiségű üzemanyag kell a gravitáció miatt, h az űrig eljusson az űrsikló, vagy műhold vagy amit épp kilőnek. A Holdon nincs gravitáció, elég egy "nagy löket" az elinduláshoz. Az első Holdra szállásnál is meg volt határozva h mennyi üzemanyagot használhat el a komp amíg Holdat ér. Mivel túlsiklottak a leszállásra kijelölt helyen, ezért majdnem elfogyott. A Holdról felszállás már más tészta, ott külön tartály volt az üzemanyagnak, ott is szintén kiszámolva mennyit égethetnek el, amíg elérik a Hold körüli pályán keringő Apollo űrhajót.

Szal amíg a földi kilövéshez egy rakat benya kell, addig a Holdról elég egy kis "kannával".

Ha meg elromlik vmi...így jártak. Elég megnézni mi történt az Apollo 13 küldetésnél az űrben. Ott se volt sok lehetőség..

2012. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!