Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik lehetne (mindenki...

Melyik lehetne (mindenki szamara) az elfogadhato megoldas a hataron kivuli magyarsag szamara?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból?
2012. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenki számára elfogadható megoldás nincs. A határon túli magyarok nem egy homogén egység.

Vannak, akik mindenáron visszajönnének Magyarországra. Bár ők általában már megtették. Vannak, akik beolvadtak.

Leginkább rengeteg megosztott család van, ahol a szülők még visszavágynak, de a gyerekek már beilleszkedtek, akár még magyarul sem tudnak.


Egyetlen, mindenki számára jó megoldás nincs. Itt sem, ahogy sehol az életben.

2012. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a gyerekek valoban mennek es inkabb nyugatabbra mint Magyarorszag.Azt azert tulzasnak tartom hogy ne beszelnenek magyarul, ott azert meg nem tartunk.
2012. márc. 22. 09:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Én például egy Magyarországra beolvadt szlovák és germán ősökkel rendelkező magyar vagyok. Tudom, hogy egy-két generációval ezelőtt a felmenőim honnan jöttek. De nem beszélek szlovákul, németül is alig, csak amit az iskolában tanultam, nem is érdekel a szlovák meg a német identitás, mentalitás. Ízig-vérig magyar vagyok. A magyar zászlót szeretem, a magyar himnuszon hatódok meg, magyar néptáncot táncolok, magyar dalokat énekelek és a magyar csapatnak szurkolok mindenhol. És nincs ezzel a dologgal semmi, de semmi baj. Miért ne járhatnának így a határokon túli magyarok, csak fordítva? Mi a baj ezzel?
2012. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez egyszeruen azt jelentene hogy eltunnenek mint magyarok es igy sem vagyunk sokan.
2012. márc. 22. 10:06
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez az ő döntésük, végülis nem "toborozhatunk" magyarokat. :DD
2012. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tűnnek el. Nézd meg az előző válaszolót. Úgy lett magyar, hogy a nem is olyan régi ősei még nem voltak azok. Különben ez minden magyarral így történt, legfeljebb régebbi ősökről van szó, és ő nem tud róla. Tipikus pl. IV. Béla esete asszem, szinte teljesen elnéptelenedett az ország, úgyhogy betelepítette, kunok, jászok, zsidók, szászok, németek... de az ő leszármazottaik már magyarok.


"Tiszta", "árja" magyar nem létezik. Épp ezért ha az ország nem folytat kirekesztő politikát - nem fognak elfogyni a magyarok.

2012. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ami most van, az nagyjából rendben van, ebből még sok minden lehet. nem az, amit az első válaszoló írt, mert kicsit abszurd, hanem lehetőség van, hogy jó dolgok legyenek. Talán Ukrajna az egyetlen kivétel, ahol nagyon korlátozzák a magyarokat mindenben.


Most már igazából a határon túli magyarokat is a magyarországi problémák fenyegetik, tehát ugyanolyan összefonódások, rossz hatékonyság, belső ellenségek fenyegetik őket.


Szerintem a Híd sem véletlenül került be a parlamentbe, délen ott volt Kasza József, újvidéki "magyar" tanszék, de az RMDSZ sem makulátlan.


Igazából most már nem csak az idegen hatalom az ellenség, hanem elméletileg a magyarsághoz tartozó maradványok veszélyeztetik a megmaradást.

2012. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Erdélyi magyarként: nem tudom mire gondolsz, kérdező, milyen megoldás kéne. :) nincs amit megoldani. Én jól érzem magam itt, nem kértem magyar állampolgárságot sem. Nem fogok az rmdsz-re szavazni, mert egyebet sem tettek a rendszerváltás óta, mint a mérleg nyelveként minden kormányt segítettek a rendelkezéseik életbeültetésében. Megkockáztatom, az rmdsz be sem fog kerülni idén a parlamentbe...
2012. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindenféleképpen a felszabadítás. Legelőször az autonómia aztán el kell jönni annak is hogy megtoroljuk a magyarságot ért sérelmeket.
2012. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!