Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan alakult volna a történe...

Hogyan alakult volna a történelem, ha 1933-ban nem Hitler, hanem Thälmann került volna hatalomra?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan azt fogják írni,hogy a történelemben nincs ha,de szerintetek hogy alakult volna a történelem?

2012. márc. 26. 19:06
 1/8 anonim válasza:
37%
a történelemben nincs ha
2012. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne írjátok ezt!
2012. márc. 26. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a Thälmann akiről később valami NDK-s úttörőszervezet kapta a nevét? Ernst Thälmann?
2012. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. márc. 26. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés tipikusan az, aminek nem sok értelme van és itt tényleg igaz, hogy nincs "ha". A szociáldemokraták már eljátszottak mindent, a válságból is képtelenek lettek volna gyorsan kivezetni az országot. Arra csak egy diktátor volt képes. Nehogy azt higgyük már, hogy az USA Roosevelt idején úgy mászott ki a sz@rból, hogy csupa szép demokratikus intézkedéseket hozott. Nem, tulajdonképpen a gazdasági intézkedésekben Hitler és Roosevelt ugyanolyan eszközöket használt. És a kommunista veszélyt sem lehetett másképp megoldani, a szociáldemokraták arra is képtelenek lettek volna, és "ha" feltételezzük, hogy nincsenek nácik, akkor a kommunisták szépen sakkban is tartották volna a kormányt. És ha a válságot nem sikerül megoldani - mert nem tudták volna - akkor rövid időn belül Németország a kommunisták kezébe került volna. Németország előtt ez a két lehetőség volt akkor. Vagy a nácik, vagy a kommunisták. A szociáldemokraták legfeljebb csak átmenet lehetett volna az egyikhez.
2012. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a náciknál akárki jobb lett volna.
2012. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
semmi Hitler egy büszkeségét vesztett nemzet élére kellett hogy álljon és tegye amit tett , most ha én kerültem volna hataloram szivarfarmokat építettünk volna ki.
2012. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kitört volna a világkommunizmus.
2012. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!