Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A németek hogy gondolnak...

A németek hogy gondolnak vissza Hitlerre?

Figyelt kérdés
Szégyenlik?
2012. jan. 15. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem dicsőítik,de az átlag embereknél nem is téma.
2012. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem látom rajtuk, hogy ég világon bármit is szégyelnének.
2012. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
ugyan úgy mint pl egy épeszű magyar pl Rákosira, meg a többi komcsira. nem büszkék rá, de szarnak is bele, mert már a múlt.
2012. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem éreznek személyes szégyent, de felfogják a dolognak a súlyosságát. Németországban nincs olyan erős szélsőség a politikában, mint nálunk.


sőt, a múlt hibái miatt van az, hogy pár éve pl. a török bevándorlókkal már túlságosan is toleránsak. az ország nem akarja még egyszer megkockáztatni, hogy olyan hírbe jöjjön.

2012. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Húh, én eddig azt hittem, hogy Ausztria van tele török bevándorlókkal, nem tudtam, hogy Németország IS.

2012. jan. 15. 21:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
No. van tele
2012. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

"ugyan úgy mint pl egy épeszű magyar pl Rákosira, meg a többi komcsira."


Szerintem kicsit van különbség. Hitler zsidókat írtott, de Rákosi nem. Inkább az Olszliszkai sztorit hoztad volna fel, mert az inkább sokkolóbb.

2012. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ma 21.20. Miért lenne sokkolóbb az olaszliszkai eset? Felháborító,de csak egy ember halt meg. Hitler és Rákosi pedig tömegeket irtott ki.

Igaz,hogy egy ember halála is sok,de a kettő még sem hozható egy kalap alá.

2012. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk igaz. Az nem tömeg gyilkosság. Viszont Rákosi se ér odáig mint Hitler. Hitler fajilag gyilkolt tömeg számra. Hitlerre még 200 év múlva is emlékezni fognak, de Rákosit csak dolgozat megírásában fogják ismerni. Ez olyan mint Mozart vagy Róma és Júlia története. Rákosi olyan mint Lady Gaga, felejtős. Például én nem nagyon ismerem Rákosi tetteit, de Hitlerét elégé és szerintem nem vagyok így egyedül. Hitler olyan dolgot tett amit a németek nagyon jól tudnak! Nyílván nem minden nap Hitlerről beszélnek, de a tudatukban benne van ami természetes dolog. A szégyen meg az amikor felhozódik a dolog és szégyenli vagy sem. A kérdés inkább ez mint az hogy felejtés. Remélem valamiben azért egyetértünk.
2012. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!