Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A tema Sziria. Kinek az...

A tema Sziria. Kinek az erdeke, hogy Sziriaban haboru folyik?

Figyelt kérdés
Egyaltalan miert van az hogy eloszor Afganisztan , Irak, Libia haboruba keveredik?Iranrol is mostanaban sokat hallani.Egyiptomban zavargas.Az olaj vagy tenyleg ennyire embertelenek az arab orszagok vezetoi?Laikusok velemenye is szamit.

2012. márc. 28. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

"Laikusok velemenye is szamit."


Ezen az oldalon csak azok vannak.

2012. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Barbár buckakók.
2012. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A pénz, a hatalom. Az olaj ma még hatalom, nem is kicsi. Sokan bármit képesek megtenni érte, akár népeket is kiirtani.

Nem az arab országok vezetői embertelenek (legalábbis nem embertelenebbek, mint más "kultúrnépeké", csak mások), inkább sok tekintetben tudatlanok és ők is a fényes jólétet áhítozzák ezért megvehetők. Meg is veszik őket.

Ezek az arab országok más más szempontból, de fontosak sok más (európai, észak-amerikai) államnak, tesznek is a zűrzavar előidézése érdekében. Az arab meg ugrik, ők ilyenek.

Szíriában 2009-ben meglehetősen békés állapotok voltak, olyan helyeken láttam az elnök fényképét lakásban, ahol ez abszolút nem volt indokolt - vagyis nem kényszerből lógott ott. Ettől még a rendszer nem volt európai értelemben demokratikus, de az ottaniaknak eléggé megfelelt. Elhiszem, hogy nem mindenkinek. Ha lehet mondani a háborús helyzet "begyűrűzött". És sokaknak érdekük fenntartani, mert háború nagyon jó üzlet. Az olajnál is jobb.

2012. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A szíriai zavargásokról írtam egy blogbejegyzést annak idején, ha érdekel:


[link]


A lap alján találod (persze ez csak saját "elmélkedés").


Amúgy az iraki háború szerintem egyértelmű, hogy az olajért folyt, az iráni is azért fog, ha tényleg lesz olyan. Afganisztán esetében már rejtélyesebb a kiváltó ok, mivel ott sem kőolaj, sem más fontos "természeti kincs" nincs, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy a drogkereskedelem az oka, Afganisztán ugyanis a világ egyik legnagyobb máktermelője, melyet szinte kizárólag drog előállításhoz használnak fel.


Ami az "Arab Tavasz" néven ismert megmozdulásokat illeti, én elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg egyfajta diktatúra-ellenes láncreakcióról van szó, melyből így utólag egyaránt hasznot húzhatnak a szélsőségesen iszlamista mozgalmak és a nyugati államok (főként az USA).


Amúgy én a líbiai háborút nem említeném egy kalap alatt az irakival. Szerintem ott nem a kőolajszerzés volt a fő ok, hanem a térség stabilizálása, mivel Líbia egyrészt a világ egyik legnagyobb kőolajtermelője, másrészt több nagy nyugati banknak komoly befektetései vannak az országban (pl. Goldman Sachs és Societé Generale). Azt a tényt sem szabad lebecsülni, hogy Nagy-Britanniának és Franciaországnak komoly adóssága volt Líbiával szemben, melyet így nem kellett törlesszenek....

2012. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
18:31 valaszolo: Igen en is tisztaban vagyok vele h valakiknek nagyon jovedelmezo uzlet a haboru, nem is csupan az olajon van a hangsuly.A haboru egy nagyon szuk kis retegnek iszonyat nagy haszonnal jaro buisness.Sajnos.
2012. márc. 28. 18:40
 6/13 A kérdező kommentje:

"Líbia egyrészt a világ egyik legnagyobb kőolajtermelője, másrészt több nagy nyugati banknak komoly befektetései vannak az országban (pl. Goldman Sachs és Societé Generale). Azt a tényt sem szabad lebecsülni, hogy Nagy-Britanniának és Franciaországnak komoly adóssága volt Líbiával szemben, melyet így nem kellett törlesszenek...."


hmmm...igy mar ertheto a Libiai kerdes.


Az afganisztanrol szolo valaszt is koszonom, arrol nem is tudtam micsoda drognagyhatalom...a drog pedig szinten nagy buisness, azert ertekes mert tiltott, ez rendkivul felviszi az erteket , egyebkent egy ertektelen vacak lenne.A tomegek pedig cuppanak ra, hisz tiltott!

2012. márc. 28. 18:46
 7/13 A kérdező kommentje:

Elolvastam az altalad ajanlott cikket is , ha igaz ami a cikkben van akkor azt a kovetkeztetest lehet levonni, h igazandibol nem Sziria az igazi celpont, hanem Iran , de mivel Sziria tamogatoja Irannak, amolyan szovetaelsegesek, hat utban allt az Usa-Izrael-Eu-s izraelparti orszagoknak.Es ezert mestersegesen krealtak lazongast a kormany ellen.

Bakker! Es ezert kell meghalni tobb ezer ,altalaban full artatlan embernek? sokkot kaptam.Es erre miert ne jonnek ra a sziriaiak vagy ha tenyleg barati viszonyban van Irannal, az miert nem segit.Meg hat ugye lassan ott is haboru lesz!!!ez nekem magas.

2012. márc. 28. 18:58
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

"Izrael, amennyiben egy számára megfelelő kormányzat kerülne hatalomra, biztosíthatná saját maga számára a Golán-fennsík birtoklását"


Es ha Izrael szamara NEM megfelelo kormanyzat kerulne hatalomra? Mopndjuk egy nagyon fejlett fegyverekkel rendelkezo haboruzni akaro szelsoseges iszlam csoport?


Olyan zsido meg Izrael-fobiatok van, hogy a vilag barmely jelenseget keptelenek vagytok nelkuluk targyalni.

Ezert tart MAGYARORSZOG ott, ahol tart. Mert ahelyett, hogy a dolgok valodi okait keresnetek, ami aztan valodi megoldashoz vezetne, azt keresitek, hogy lehet a zsidokra haritani a felelosseget. Sikerult? Remek, lehet elegedetten hatra dolni a karosszekben - es nem oldani meg a problemat.

2012. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Es ha Izrael szamara NEM megfelelo kormanyzat kerulne hatalomra? Mondjuk egy nagyon fejlett fegyverekkel rendelkezo haboruzni akaro szelsoseges iszlam csoport?"


Akkor Izrael gondba lenne, szereny feltetelezseim szerint.

Ezert is inkabb a megelozes hivei.Meg most csirajaban(tehat ertsd. amig gyengek es nincsenek felturbozva fegyverekkel meg atombombakkal, nemugy mint a Te altalad artatlannak sugalmazott kedves Izraelunk) elfojtjak az iszlamista orszagokat.

Iran mar nagyobb felkeszulst kivan meg Izraeltol , mint anno Irak es Tarsai Kft.

Egyebkent miert irsz tobbes szamban, hogy itt mar csak zsidozni tudunk.Izraelrol irogatunk, meg Sziriarol.Te mint zsido ezt nem szivesen nezegetted, azt elhiszem , ebben az esetben valaszolj masik kerdesre.

A kerdes ugyanis Sziriarol szol, nem pedig Izraelrol.Jaaaah hogy Izrael ebbe a temaban is felmerul.Sorry.Nem mi irtuk a tortenelmet, ami ugyahogy van kamu...byebye

HAMDELLAH SALLAH

2012. márc. 28. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:

A cikket én írtam és mindenekelőtt az én gondolataimat tartalmazza a történtek elemzése alapján, így természetesen nem merem kijelenteni, hogy ez biztosan így is van. Viszont az kétségtelen, hogy Szíria egyszerre Irán és Oroszország szövetségese, ami nagyon szúrja a szemét az USA-nak már régóta (nem most romlottak meg az Egyesült Államok kapcsolatai Szíriával, a probléma már régebbi keletű).


Ami az "Izrael-fóbiát" illeti. Izrael jelenleg a térség egyik jelentős befolyású állama, így tetszik - nem tetszik, mindenbe beleszól. Másrészt ez nem az első alkalom lenne a részéről, hogy kockáztat a szomszéd államok területén. Ott van pl. az izraeli hadsereg dél-libanoni akciója, amely elég rosszul sült el. Másrészt a kiszivárgott információk szerint jelenleg egyedül az USA tartja vissza őket attól, hogy megtámadják Iránt, holott tudják, hogy egy katonai csapás az egész régió destabilizálását vonná maga után. Egyszóval Izrael számára nem ez lenne az első alkalom, hogy "veszélyesen" kockáztat, viszont ha nyer, az a térségbeli pozíciójára nagyon pozitívan hatna.

2012. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!