Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Olaszország az egyesítése...

Olaszország az egyesítése után miért nem tudott olyan erős nagyhatalommá válni, mint Németország?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A hatalmas regionális különbségek miatt. Észak gazdag, haladó szellemű és iparosodott, Dél viszont szegény, mélyen vallásos, maradi agrárterület a mai napig. Németországban is vannak persze regionális különbségek, de korántsem ekkorák.
2012. márc. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert olaszok...
2012. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert Németország ujjáépítése a pénzfelügyeletű cenzúrával a megfeszítők hitehagyott pénz istenű közösségének célja volt.

Ide érkezett a legtöbb Amerikai metélt tőke.

2012. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a kérdező nem hiszem h a 2. világháború utánra érti..


én nem tudom, de már akkor is elég lakott volt és erős katonai rendje volt ami össze tudta kovácsolni a sok kis államot.

hogy olaszországba ez miért ne történt meg nem tudom..

2012. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán mert nem volt szenük, és nem olyan volt a moráljuk? Vagy a maffia miatt?
2012. ápr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az eredeti kérdésre nem tudom a választ, de az első válaszadóval vitába szállnék, ami a regionális különbségeket illeti. A 19. sz. ötvenes éveiben Dél-Itália, a Nápoly-szicíliai Kettős Királyság sok szempontból fejlettebb volt az északi régióknál, az iparban és a mezőgazdaságban ott volt a legnagyobb foglalkoztatottság, az Itáliában forgó pénz 66 százaléka a kettős királyságban volt, 4OO kénbányája, 36 limonitbányája működött, az övé volt Anglia után Európa második legnagyobb kereskedelmi flottája, Anglia és Franciaország után Európa legnagyobb hadiflottája. Az 1856-os világkiállításon Anglia és Franciaország után a harmadik helyet kapta az ipari fejlettség rangsorolásánál. Ezt tették tönkre az egyesítő északiak, akik pl. leszerelték a gyárakat és északra vitték,nyomort és munkanélkülséget hagyva maguk után, és az ellenálló falvak tucatjait a földdel tették egyenlővé. Az egyesülni vonakodó Dél tönkre lett téve, a déli halálos áldozatokat sok százezerre becsülik. Erről persze az olasz tankönyvek sehol nem írnak, de Dél már emlékezni kezd, el lehet olvasni pl. Pino Aprile Terroni c. könyvét.
2012. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!