Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek megtörténhetett...

Szerintetek megtörténhetett volna, hogy Gagarin vagy az Apollo 11 repülés közben diszidál (úgy irányítják a leszállást, hogy az USÁ-ba/SZU-ba érkezzenek)? Milyen következményei lettek volna az ügynek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gagarin a kis fülkéjéből nem tudott navigálni, semmilyen lehetősége nem volt. Az Apolló 11 utasai örültek hogy visszaértek, nekik sem volt navigálási lehetőségük az ismert műszaki hibák miatt. Egyébként is, miért tették volna?
2012. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Gagarin a kis fülkéjéből nem tudott navigálni, semmilyen lehetősége nem volt."


Megvan nekem az Orbiter nevű űrhajószimulátorban a komplett Vosztok űrprogram, reálisan modellezve és a valóságban úgy történt, hogy Gagarinnak adtak egy borítékot, amit vészhelyzetben kinyithat, abban van egy kód, amit ha begépel egy számbillentyűzeten akkor manuálisan aktiválhatja a leszállást, a szimulátorban is így van.


Simán kikapcsolhatta volna a rádiót és egy kis ügyeskedéssel kiszámolhatta volna, hogy mondjuk Alaszkában landoljon (kb. arrafelé vitte a pályája)

2012. ápr. 13. 16:28
 3/8 A kérdező kommentje:
Műszaki hibák az apollo 13-ban voltak, nem a 11-ben.
2012. ápr. 13. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb lehetetlen, hogy Gagarin ott kiszámolta volna az űrben azt, hogy hogyan érkezhet biztonságosan amerikai területre. Legfeljebb meghalt volna. Amúgy ne nagyon hivatkozz szimulátor játékokra.
2012. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Csak egyetlen indokot mondj miért disszidált volna, és lesz értelme a kérdésnek. De amíg nem akarok elvágni egy collos csövet addig ne akarja nekem senki megmagyarázni, hogy hol kell elvágni.
2012. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Ja és ha nem értenéd a problémát szívesen felvázolom:


Nemzeti hőst csináltak belőle, szerintem még az unokái is olyan életjáradékot kapnak, hogy semmi gondjuk sincs. De ő szívesebben ment volna szerinted az usába, mondjuk mosogatni egy mekdonálcba minimálbérét élete végéig? Nem látom a történet racionalitását, ezért nem értem, mért akart volna disszidálni...

2012. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell ilyen válaszokat írni egy mi lett volna HA kérdésre..


Szerintem, ha Gagarin az USAban ér földet és bebizonyosdik, hogy szándékosan ment oda, akkor biztos, hogy kikiálják hazaárulónak és a családját esetleg internálják. Az USA valószínüleg, ha nem akart volna sok bonyodalmat, akkor vissza adta volt az űrhajót, Gagarinnak meg menedékjogot ad. Ez megtörtént sok pilótával is.

2012. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 macska28 ***** válasza:
Nem igazán lett volna lehetséges. Gagarin űrhajója teljesen automatikusan működött, Gagarin csak egy kóddal tudta volna kikapcsolni ezt az automatikát, azután irányíthatta volna az űrhajóját. A tervek szerint ezt a kódot nem mondták volna el neki, csak vészhelyzet esetén, viszont a repülés előtt 3-an is megsúgták Gagarinnak a kódot ( pl.: Szergej Koroljov ). Ennek ellenére egy landolás megtervezéséhez napokra van szükség, és több ember munkájához, szóval valószínűleg nem sikerült volna. Az Apollo 11 űrhajósainak pedig semmi okuk nem volt a diszidálásra.
2017. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!