Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz a jövőnkkel?

Pro Patria kérdése:

Mi lesz a jövőnkkel?

Figyelt kérdés

Ez valaha csak egy gúnyos, riasztó jövőkép volt.

[link]


Ma már valóság.

[link]


Ez most még csak próbálkozás. De 10 év, és talán már nem is tudhatjuk majd, amit eszünk, valóban az-e, mint aminek látszik. Vagy hogy lesz-e egyáltalán még igazi étel.


2012. máj. 8. 01:25
 1/7 Vree ***** válasza:
Én nem éppen erre a tanulságra hegyezném ki a dolgot, ez csak egy vicces videó a találékony japánokról.
2012. máj. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, és pont az volt a gondolatom, hogy ha ez csak vicc lenne, tetszene. Az is elkápráztat, mire képes az emberi elme. De nyilvánvaló veszély is rejlik benne, ami mellett nem tudok elmenni.
2012. máj. 8. 05:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell 10 évet várni, most sem mindig tudod, mit eszel.


Könyvajánló: A leves hazudik (Az ételek szép új világa)

Szerző: Hans-Ulrich Grimm


Olvasd el, nagyon tanulságos. És sajnos döbbenetes is.

2012. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" [link] "


Én láttam már ilyet, egy híres japán édességgyártó cég használ ilyen porokat, sok ilyet találhatsz a neten. Írd be hogy Poopin' Cookin', vagy mutatok én is egyet : http://www.youtube.com/watch?v=cj9vTdoLn8s


Ezeknek a többsége cukor, ilyen leginkább kisebb gyerekeknek való főzőcskés játék. Nem kell komolyan venni:)



Amúgy a kérdésedre visszatérve, igaz, sok olyan dolog van aminél nem tudjuk, hogy miből van, de attól még lehet egészségesen élni ! Ez a Poopin Cookin-os hülyeség hála istennek Magyarországon, sőt Európában egyáltalán nem elterjedt (legalábbis így vettem észre), ez csak a Japánoknál van, meg esetleg néhol az USA-ba.

Az EU-ba szerintem be sem engednék....vagy igen?


Szóval ez leginkább ilyen kisgyerekeknek való főzőcskélős játék, a legtöbb verziója gumicukorból és társaiból áll (ami a porból keletkezik), Japánban is leginkább a kisgyerekeknek forgalmazzák. (Onnan tudom, hogy volt kint ismerősöm Japánba, és hozott ilyet...ő mesélt róla)


Szóval ez nem elterjedt.:)

2012. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Szóval ez leginkább ilyen kisgyerekeknek való főzőcskélős játék"

- Igen, láttam több videót is. Az instant kaviárnál kiestem a székből...

Most még csak játék, ez látható. De mi akadályozza meg, hogy továbblépjenek?

2012. máj. 11. 00:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerősöm vmi olyasmit mondott (amikor Japánban volt ellátogattak ebbe a gyárba is ahol ezeket készítik, ott adtak mindenkinek 1-et ajándékba), hogy nagy tételbe nem igazán gazdaságos a gyártásuk, meg a porok elkészítése is eléggé macerás....


Amúgy az instant kaviár is cukor, de szerintem ez a hamburger is. Nekünk olyat hozott, hogy a porba vizet kellett önteni, és krém lett belőle. Hát....megmondom őszintén, nekem egyáltalán nem ízlett.

A nehézkes gyártás meg ezek miatt maradnak meg amellett, hogy főzőcskés játék, meg "1-szer meg lehet enni" kategória.

Ismerősöm olyat mondott, hogy azt mondták hogy nem káros, de a Japánok sem szeretik nagyon (a kisgyerekek meg tudtommal mindent megesznek ami édes), pont azért mert nagyon mű, még az íze is.

2012. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"nagy tételbe nem igazán gazdaságos a gyártásuk, meg a porok elkészítése is eléggé macerás...."

- Hiszen most is sorozatgyártásban készülnek. Másfelől 100 éve tudod mennyi autó volt Budapesten? 38, azaz harmincnyolc darab...


"Amúgy az instant kaviár is cukor, de szerintem ez a hamburger is."

- A videó feltöltője azt írta, csirke és marhahús van benne. És hogy teljesen hamburgeríze van. Az pedig nehezen elképzelhető cukorral. Ahogy a kecsap is, ami sosem látott paradicsomot.


"Ismerősöm olyat mondott, hogy azt mondták hogy nem káros"

- Mi mást mondanának...


"de a Japánok sem szeretik nagyon"

- addig jó!:)


"pont azért mert nagyon mű, még az íze is."

- Most még. 100 éve nem ismertük a repülést. Ma már a Marsra tervezünk 2 évig tartó űrutazást, majd pedig vissza.

2012. máj. 13. 04:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!