Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Grúzia, Azerbajdzsán, és...

Grúzia, Azerbajdzsán, és Örményország miért tartja magát európainak és miért akarnak mindenáron Európához tartozni?

Figyelt kérdés

(félreértés ne essék, ezzel nincs baj)


Csak érdekelne. Mondta egyik ismerősöm, aki járt Örményországban, hogy az ottaniak minden áron Európához akarnak tartozni, Európa "határ országának" nevezik Örményországot, stb.

Azerbajdzsán is sokszor tett ilyesmi féle kijelentéseket, de leginkább Grúzia ilyen. Ott még az EU-s integrációra is törekszenek (Örményországban is valamelyest).


Oké, hogy mentalitásban inkább európai viselkedésűek meg gondolkodásúak, de miért?

Csak érdekelne...én nem hiszem h ez mind a Szovjetunió műve.....


Ez a 3 kis kaukázusi ország miért szeretne minden áron "Európával tartani"?


2012. máj. 15. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Izrael után szabadon... ők is az Európai országok között szerepeltetik magukat a különböző sportokban. Európainak divatosabb lenni, mint ázsiainak. ;)
2012. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Izrael azért, mert kicsit "érdekesen" nézne ki egy arab-izraeli focimeccs például.....
2012. máj. 15. 17:21
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért mert európaiak. Legalábbis az örmények és a grúzok egészen biztosan. Két, ezer éves államisággal bíró népről van szó, akik a legelsők között vették fel a kereszténységet és a Bizánci Birodalmon keresztül állandó kapcsolatban voltak a nyugattal. Aztán ahogy a bizánciak csillaga leáldozott, ők is évszázadokra elszigetelődtek, de ennek és a sorozatos arab, török, perzsa és orosz uralmak ellenére a mai napig megőrizték a saját kultúrájukat.

Szóval szerintem megérdemlik, hogy ne kezeljük őket egy lapon mondjuk Kazahsztánnal vagy Marokkóval, akik egyértelműen gazdasági érdekek által vezérelve kacsintgatnak Európa fele. :)

2012. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

szegények

azt hiszik, olyan jó európainak lenni

150 éve jó is volt, na de most!

2012. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Miért akarnak az országok európaiak lenni? Az európai országok EU tagok lenni? Az EU tagok eurózóna-tagok lenni? Ez nem egy nehéz feladvány, de a jobbikosok gondolják végig maguk.
2012. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető, ha inkább Európához akarnak tartozni, hiszen ott van fejlett demokrácia és jólét.


Egyébként kulturálisan is inkább ide tartoznak, mint Ázsiába, főleg az örmények.

2012. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem vagyok jobbikos....
2012. máj. 15. 20:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kultúrálisan nem oda illenek, inkább tartanának velünk mint a perzsákkal, oroszokkal...
2012. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az országok legalább földrajzilag Európában vannak.
2012. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Földrajzilag Európához tartoznak, kulturálisan is. Nem egészen értem a problémát.
2012. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!