Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha kitör a háború Örményország...

Ha kitör a háború Örményország és Azerbajdzsán között, az Európai Unió melyik ország pártjára fog állni/milyen állásponton lesz?

Figyelt kérdés
Most olvastam ezt a cikket: [link]
2010. febr. 25. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semelyikére, mivel mire kialakítanák a koncepciót, addigra vége is lenne.
2010. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dymo ***** válasza:
73%
Attól függ,kinél van az olaj,vagy más értékes nyersanyag
2010. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Ahol nagyobb lóvét szakíthatnak.
2010. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért szerintem ez nem az EU stílusa, hogy ahol több lóvét szakíthatnak,hanem inkább az USA-é. Eddig minden hasonló esetben igazságosan lépett fel az EU. Egyébként is mit akarna onnét az EU szakítani? Az én véleményem az, hogy az Unió az agresszorok ellen lépne fel, csak azt nem tudom, hogy ez esetben melyik ország az agresszor?
2010. febr. 25. 17:33
 5/8 Dymo ***** válasza:
100%
Az USÁnak nyíltan nem mondana úgyse ellent,szóval marad az olaj,meg nyersanyag :D
2010. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát Oroszország már a Karabakh-hegyvidéki háborúban is Örményországot támogatja, a Szovjetunió széthullásakor is a védelmükre keltek az azeriek örmények elleni pogromjai idején, és a mai napig ők védik az örmény légteret. De emlékezve arra, hogy a szörnyűségek nagy részét az azeri fél követte el már 1989-től kezdve, az Unió és az USA is valószínű, hogy az Örmények pártjára áll.
2010. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ezért nefelejtsétek hogy TÖRÖKORSZÁG kistesvére azerbajdzsán!! vagyis szövetségesek
2010. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azerbajdzsán és Örményország igencsak veszekszik egymással, az okát is tudom.

Ami nem más mint a Hegyi-karabakh. Ez egy Örmény autonóm terület Azerbajdzsánban, erre tart igényt Örményország, de mivel ez a terület közvetlenül nem határos örményországgal, így az örmények megszállták a Karabakh körülötti területeket is. ezen vitatkoznak.


A törökök szerintem nem csatlakoznának be a háborúba, mert ők irtottak ki egy csomó örményt Törökországban, + Szerintem az Eu Azerbajdzsán oldalára állna, vagy azért mert ott az olaj, vagy azért mert Oroszország örményországot támogatná.


Ki tudja mi lesz ebből, de könnyen meglehet hogy Örményország el is tűnhet ha még Törökország beszáll.:( Reméljük ez nem fog bekövetkezniu és a háború sem.;)

2010. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!