Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA milyen jogon veri a...

Az USA milyen jogon veri a nyálát Magyarországon a kisebbségi politika miatt?

Figyelt kérdés
Talán néznének szét a saját házuk táján. Amíg van Ku Klux Klánjuk, addig nevetséges és hiteltelen az egész.

2012. máj. 19. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Honnan veszed azt hogy veri a nyálát?Nem is érdekli őket hogy mi van Európában.Magasról tesz arra hogy Európa egy kis országában mi történik és mi nem.

Tény hogy a nácik és a komcsik után az amcsik csinálták a legdurvább dolgokat és ők ezzel tisztábban is vannak.

2012. máj. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az sem újdonság, hogy Obama felfigyelt a magyarországi romahelyzetre, az elmúlt években Washington többször jelezte, aggódik a cigányokkal szembeni előítéletek miatt."


"A Washington Postban egy véleménycikkben az jelent meg, hogy a nagykövet az amerikai külügyminisztérium hivatalos diplomáciai tiltakozását kívánja átadni a magyar kormányfőnek. Az írás szerint az amerikai külügynek nem tetszik például (...) a kisebbségek elleni támadások és az egypártrendszer felé való sodródás"."


Ez nem azt bizonyítja, hogy nem "veri a nyálát".


Egy néni fogalmazta meg jól egy "betelefonálós műsorban" a következőket:


'amíg az USÁ-ban a feketék gettókban, az indiánok rezervátumokban élnek, és egyes államaikban a mai napig létezik a halálbüntetés intézménye, addig ne akarják Magyarországot a demokráciáról kioktatni.'


Mellesleg azért állnak így hozzánk, mert ugyanazok a "hírvivők", akik már több évtizede:)

2012. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Érdekelne engem is...

Elmondom a személyes tapasztalataim az USA-val. Én magyar vagyok (tehát fehér), a feleségem fekete (kenyai) az egyetemen ismertük meg egymást. Magyarországon élünk (igen, abban az országban, amiről az amerikaiaknak az a véleménye, hogy rasszista és blabla), van egy lányunk, mellesleg nem is egy nagyvárosban lakunk, hanem egy Pest megyei faluban. Ebben a rasszista országban szeretnek minket és a feleségemet, a lányomat nemkülönben, mosolyogva köszönnek nekik/nekünk az utcán, a feleségemnek magyar barátai, kollégái vannak. (7 éve él Magyarországon és kétszer bántották összesen a bőre miatt.)

Három éve volt szerencsénk járni New York-ban, a Szabadság Nagy Hazájában. Csodálatos élmény volt... Olyan megosztottságot, mint ott, még sehol nem láttunk. Feketék csak feketékkel, fehérek csak fehérekkel, mexikóiak csak mexikóiakkal, de nemcsak, hogy vegyespárba nem futottunk két hét alatt New York-ban, de még a barátkozás sem volt általános. Ha egy asztalnál sörözött két-három srác, azok egyszínűek voltak, ha két-három lány vásárolt, azok is.

Minket pedig úgy megbámultak, mint a bazári majmokat. A magyar negyedben egyébként a kint született második generációs magyar pincérsrácnak leesett az álla, mikor meglátta, hogy egy fekete lánnyal ülök asztalhoz. Még jobban csak akkor döbbent meg, amikor a feleségem magyarul válaszolt neki és amikor megtudta, hogy egyikünk sem amerikai el volt ájulva, hogy ez megy Magyarországon. Merthogy náluk nem merne ilyesmibe kezdeni.

Volt olyan középkorú fekete nő, aki ujjal ránkmutatott Manhattan-ban, fordultak utánunk utcán, boltban fehérek, feketék, rosszul éreztük magunkat kint...

A fekete taxisofőrnek akkor kerültek a helyére a dolgok, amikor elmondtuk, hogy én európai vagyok, ő afrikai és nem kint élünk. Jószándékkal annyit javasolt, hogy a feketék lakta negyedben ne hatoljunk túl mélyre, ha jót akarunk, csak a múzeumig menjünk be.

Óriási csalódás volt és egy ellenszenves országot ismertünk meg. Már a JFK-n megbeszéltük a feleségemmel, hogy egyikőnk sem vágyik vissza.


Először söprögessen a mélyen tisztelt Egyesült Államok a saját portáján, ide pedig akkor jöjjön, ha hívjuk. Ennyi a véleményem.

2012. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó , az az oka hogy az USA-ban régen illegális volt egy fekete és egy fehér ember kapcsolata , a házasságukat sem hagyták jóvá hanem elutasították.Meg a tömegközlekedési eszközökön hátul ülhettek a feketék elöl a fehérek.

Én New York-ban nem jártam még de egy másik részén igen.A feketék bár nem helyes őket feketének nevezni mivel az afro-amerikaiak egy külön etnikum és nem azonos az afrikaiakkal.Én nem tapasztaltam semmi ilyen megosztást amiről beszélsz.

2012. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az USA megteheti sajnos.


Pedig tényleg ez a nagy "demokrácia" fetisizálása nem volt minidg így:


- 1960-as évekig fekete és fehér nem házasodhatott, fekete és fehér a buszon elválasztva kellett hogy utazzon

- Itt alakultak ki exgay mozgalmak, céljuk az volt, hogy a melegekből heterókat csínáljanak, elektrosokkos kezeléssel. Az eredmény mentális zavar és öngyilkosság lett.

- Ma meg mindenhol melegházasság, ami tetszik, csak nem kéne olyan tagállamokra ráerőltetni, ahol ezt nem fogadják el (lásd: Texas, Alabama).


Szóval ez az egész egy látszat. Hiába demonstrálják, hogy ők a demokrácia nagy védői, kibújik a szög a zsákból.

2015. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!