Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg igaz, hogy Románia...

Tényleg igaz, hogy Románia folyamatosan provokálja Ukrajnát?

Figyelt kérdés

Anyum ukrán, és szokott ukrán újságokat olvasni, ő mondta, hogy azokban (valamint a médiában) állandóan az megy Ukrajnában, hogy Románia hogyan provokálja őket, mert területi követeléseik vannak, több is.


Ez igaz?

Bukovinán kívül még mit akarna Románia? Nincs olyan terület Ukrajnában, mely román többségű....

Tényleg provokálja Románia Ukrajnát?


Mi lesz ennek a vége?


2012. máj. 21. 15:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg Bukovina ukrajnai része sem román többségű....sőt, kevés ott a román.
2012. máj. 21. 15:20
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A területi követelések soha nem az etnikai határokhoz igazodtak. Románia Észak-Bukovinát és a történelmi Budjak (nem tudom, hogy magyarul mi a neve) régiót követeli mint Besszarábia részét.
2012. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És ennek mi lesz a vége? Amúgy komolyak a követelések, vagy szimplán csak provokáció?

Mert olyat olvastam az egyik ukrán újságban (tudok én is ukránul), hogy Ukrajna hadsereget rendelt Bukovinába a moldovai zavargások idején, mert féltek Romániától.


Tényleg meg van annak a lehetősége, hogy Ukrajna és Románia egymásnak esik?

2012. máj. 21. 15:29
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Persze, de bezzeg ha mi követelnénk Erdély magyarok lakta részeit, vérig lenne sértve a román kormány...
2012. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, bár a románok területi követeléseket fogalmaztak meg a Dnyeszter Menti Köztársasággal szemben is, mely orosz "védnökség" alatt áll. Szerintem amíg az oroszok nem adják meg a "zöld" jelzést Ukrajna feldarabolására (Kelet-Ukrajnát illetve a Krími-félszigetet az oroszok saját érdekszférájuknak tekintik.), addig Románia nem mer fegyveresen beavatkozni. Pár éve volt, hogy az ukránok román diplomatákat utasítottak ki, akik az ország területi integritását voltak hivatottak megbontani. Szerintem addig csak a színfalak mögött tevékenykednek.
2012. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Persze, de bezzeg ha mi követelnénk Erdély magyarok lakta részeit, vérig lenne sértve a román kormány..."


Igen ebben van valami, de Ukrajna szerint Magyarország is hevesen követel területeket, de azt nem mondták meg, hogy ez miben nyilvánul meg.

Itt a cikk :


[link]


Az újságok olyanokat írtak (ukrán újságok), hogy Kijev szerint Románia addig provokálja Ukrajnát, míg az ukránok fegyveresen be nem avatkoznak, de akkor meg a NATO Romániát fogja támogatni.

Mondjuk van benne igazság.

Nem tudom, hogy Magyarország mennyire "követel" ebben nem vagyok tájékozott, de még Moldova is ajánlott területcserét Ukrajnának.


[link]


Bár a legtöbb vita 2010-es, de állítólag ma is folynak a viták a provokálásról.


Ezekből mennyi igaz? :/

2012. máj. 21. 16:14
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

A Kyiv Post rengeteget foglalkozott a témával. Érdemes lehet szétnézned ott.

Vagy az Ukrán Pravda. Én is itt lakom(Kárpátalján).

A román kisebbség tojik az Ukrán alkotmányra amely kimondja, hogy az országon belül nem lehetséges a kettős állampolgárság. Persze ez nálunk hála a hatalmas méreteket öltő korrupciónak, egyáltalán nem megoldhatatlan. Sok román kettős állampolgár. Fura.

Szerintem szép lassan elragadhatnák Észak-Bukovinát ha ... ha nem fogynának is ők is szépen lassan mint egész Európa.

2012. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A másik vicces dolog, hogy Kárpátalja egy részét is követeli - egy szélsőséges román pártocska, mindenféle nagy Romániára hivatkozva.
2012. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Én azt gondolom, hogy Románia egy vicc ország mind történelemben, mind jelenlegi politikában, provokálja a Magyarokat, az Ukránokat, a Bolgárokat és néha még a Moldávokat is ezzel nem, hogy nagy Romániát nem fog elérni hanem csak egy háború amelyet minden határos állammal meg kell vívni ráadásul még csak szövetségesük sincs! Románia lényegében az Európai Unió nélkül semmit sem érne egy középkori paraszt birtoka szinten lenne.
2012. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nincs Romániának szövetségese?


A magyarokat Székelyföld miatt provokálhatják, de a bolgárokat??

És tényleg provokálják, vagy ez csak feltételezés?


Amúgy Románia valamivel fejlettebb mint Ukrajna...sőt...

2012. máj. 21. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!