Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Engem érdekelne a véleményetek...

Kiss Tibor22 kérdése:

Engem érdekelne a véleményetek az idei Eurovizioról, hogy télleg a politika is benne van és nem színtisztán a zenéről szól az egész?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mindenben benne van a politika: zene, sport, tudomány stb.
2012. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, benne van a politika a 2011-es Euróviziós dalfesztiválon a Szlovákiában magyarokra leadott szavazatot Jan Slota rasszista miniszter elnök úr nem adta tovább Düsseldorfba magyarul körülbelül 500.000 szavazat veszett el, és félek, hogy ez idén is megesett...
2012. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Jan Slota soha nem volt miniszterelnök és egész Szlovákiából nem érkezett szerintem 500 000 szavazat, nehogy azt higgyük már, hogy ezt a sz@rt egész Európa feszülten figyeli és alig várja, hogy küldhesse az emelt díjas sms-eket...
2012. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
500 000 helyett 50 ezret akartam, szóval, hogy szerintem még annyit sem küldtek összesen.
2012. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Persze, hogy benne van. Itt nem a dalokat nézik vagy az előadókat, hanem az országuknak a viszonyát az adott országgal pl.: Cyprus-Greece 12 p. Greece-Cyprus 12 p.) Mi volt tavaly Wolf Kati esetében is? Pedig őt esélyesnek tartották a győzelemre még külföldön is. Volt jó pár elég gyenge produkció idén akik nagyon elől végeztek.
2012. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

"Jan Slota rasszista miniszter elnök úr nem adta tovább Düsseldorfba"

Ekkora marhaságot is régen hallottam. Majd biztos jóváhagyják egyesével a szavazatokat, mi? Pffff...


Egyébként, a kérdésre, igen, a szomszédos országok többnyire egymásra szavaztak, ez látszott a pontokon. De ez a győzelmet nem befolyásolja, mert nem olyan szintű, a svéd lány megérdemelten nyert, szerintem jó az a szám és az előadásmód is tetszett.

2012. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Persze, a középmezőnyben számít ez a szimpátia dolog, de annyira megmosolyogtató amikor minden évben erre fogjuk itthon a kudarcot. Nézzük csak meg mondjuk az elmúlt évek versenyeinek élmezőnyét: Soha sem ugyanazok az országok vannak ott. Az idén második oroszok tavaly utolsók lettek. Az idén utolsó britek tavaly ötödikek. Ahogy most nézegettem egyedül az azeriek azok, akik stabilan ott vannak mindig az elején. Ők meg szerintem - Törökországot leszámítva - nem egy különösebben közkedvelt nép.
2012. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát azért ne csodálkozzunk. Az idén Mo. által delegált együttes (állítólag Orbánnak valamilyen rokonai, és a Mo-i zsűrinek leszóltak, hogy őket kell küldeni Bakuba), szóval az idei együttesünk valami ritka szar volt. Undorítóan túljátszva ott vonaglottak a színpadon, és egy tök semmi szart elénekeltek.
2012. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dick Esmen ***** válasza:
Hát ez csak magán vélemény de szerintem az Eurovíziós dalfesztivál KIBA§ZOTT SZÄR!
2012. máj. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én minden évben nagyon várom a dalfesztivált, és mindig van köztük olyan dal, amit nagyon szeretek. A politika tényleg befolyással van rá valamilyen szinten. De ez szerintem kimerül annyiban, hogy az egymással szimpatizáló országok folyamatosan megadják a szavazataikat egymásnak. Én nem gondolnám, hogy a Compact Disco a politikai kapcsolatok miatt jutott ki. Szerintem tényleg jók, szeretem a dalukat, nagyon szurkoltam nekik, és büszke vagyok rájuk. Ha összességében nézzük, a negyven valahány indulóból a 23. hely nem rossz. Szerintem az lehetett a gond, hogy többször kell hallani a zenéjüket, mire megfog benne valami, illetve, hogy másodikként szerepeltek a döntőn, utána még egy csomó előadó jött. És mivel nem volt semmi különleges, vagy meghökkentő az előadásban, így felejthető volt főleg azoknak, akik először hallották a dalt. A svéd dal tényleg nagyon jó, azóta is sokszor meghallgatom, megérdemelt volt a győzelem, nem a politikai kapcsolatoknak köszönhető. Amin viszont meglepődtem, az albán zene... nem értem, hogyan szavazhattak rá ennyien. A hangja jó volt az előadónak, de az a dal... hát szörnyű volt. Az én listámon az első svéd, második orosz, harmadik magyar lett volna. De egyébként még jó volt a német, szerb, ciprusi, román, máltai, izlandi, szlovák, görög, sőt még a horvát zene is tetszett.
2012. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!