Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ideológiailag nem stimmel...

Ideológiailag nem stimmel párom és a családom. Nálunk családi ebédeken is téma a politika, tudom, hogy a párom ezt nem bírná szó nélkül hagyni és tudom, hogy nagyon kellemetlen lenne az egész. Ugyhogy be sem mutatom. Szerintetek hagyjam el?

Figyelt kérdés
Tudom mondhatnátok, hogy kulturált embereknél ez nem lehet akadály, de valójában nagyon is az lehet.Hosszú távon számít ez is.
2009. okt. 25. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább az a kérdés, hogy te a pároddal stimmeltek-e ideológiailag!
2009. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igazad van. De még akkor is gáz, ha nemcsak vagy nem az én családom ideológiája más, hanem az enyém. Nekem volt olyan pasim, akivel homlokegyenest más véleményen voltunk ebben a témában. Én hangoztattam az érveket, mire ő hozott ellenpéldákat. Jó politikai fórumokat tartottunk, csak ez nem párkapcsolat... Beláttuk, nekünk ez nem megy, szakítottunk. Nálad jobb a helyzet egy kicsit, mert ez csak a családi ebédeken lehet gond. 2 megoldás az elhagyás helyett: 1. Kérd meg a szüleidet, hogyha szeretnek, véletlenül se kezdjenek el politizálni, bírják ki azt a kis félórát és nyugodtan beszéljenek az időjárásról , vagy bármiről.

2. Ne legyen családi ebéd. mutasd be "szimplán" a párodat, legyetek ott 5-10 percig, aztán vagy be a szobádba, vagy leindultok valahová....

2009. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem probálod ki akkor nem is tudod meg ha meg nem jön ösze akkor lesz indok elhagyni mert igy elég indokolatlan.
2009. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Szerintetek hagyjam el?" Igen, ha neked ennyi elég hozzá!
2009. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ha köztetek nincs ilyen probléma, akkor a szülők miatt szakítani hülyeség volna, legalább tegyetek egy próbát. A párodnak mond el, hogy a te családod ilyen, ne vegye zokon, és amennyiben lehet, ne szálljon vitába, illetve anyukádat is kérd meg, hogy amennyire csak tudják kerüljék ezen az alkalmon a politikai témákat. Ha szeretnek (anyukád és párod is), akkor ez nem állhat kettőtök közé. Nekem is volt olyan párom, akivel egyszerűen a nézeteink miatt nem jöttünk ki, de ha ez kettőtök között nincs meg, szerintem fölösleges rögtön temetni a még menthetőt.
2009. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kellemetlen csak akkor lenne, ha nem tudnátok kulturáltan vitatkozni. Mert önmagában a vita, az ellentétes nézetek ütköztetése, nem baj, sőt akár lehet élvezetes is! Csak tudni kell ennek a módját. (Nem személyeskedünk, nem szidjuk a másikat, nem megyünk le alpári stílusba, ellentétes véleménye miatt még nem nézzük le a másikat stb., stb.)


Hogy megy ez nálatok? És a párodnál?

2009. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Baló György és Morvai Krisztina: igaz, most válnak, vagy mi van, de élő példája annak hogy hosszú évekig együtt lehet élni két különböző politikai nézetű embernek. Bár én jómagam soha nem tudnék együtt élni egy ilyen emberrel, de attól még bőven lehetséges. Kultúráltan kell hozzáállni, a családnak meg kell mondani hogy a párod ilyen és ilyen, és ne hozzák szóba a politikát amikor ő ott van. A párodnak szintén meg kell mondani hogy a családod ilyen és ilyen, és amikor velük van akkor ő se hozza szóba. Ennyit mindkét fél meg tud tenni :)
2009. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha ez a kérdés felmerült benned, akkor hagyd el. (én magamnak választottam a páromat, nem a családomnak)
2009. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyesmi volt a helyzet, volt vita, de megbeszéltük, h mikor a családdal/családokkal vagyunk, nem hozzuk elő a témát. Aztán a párom átállt az én családom ideológiai oldalára :) Úgyhogy ott már lehet beszélni. Az ő szülei előtt meg kerüljük a témát. Ennyi. Jó pár év volt, de most már nem akar senki senkit meggyőzni és még a fiuk "átállását" is elfogadták.
2009. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!