Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha egy magyar állampolgár...

Ha egy magyar állampolgár Hollandiában füvezik az bűncselekménynek számít, mivel ott is a magyar törvények vonatkoznak rá. De ha egy Holland állampolgár magyarországon füvezik, akkor ő itt is legálisan tolja?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok egy jogszakértő, de ha Hollandiában vagy akkor a holland törvények vonatkoznak rád.NEM!?
2012. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Mind a kettő ország törvénye vonatkozik rád,és ha bűncselekményt követsz el,a szigorúbb törvénnyel rendelkező ország törvénye szerint járnak el.

Ergo hivatalosan te sem téphetsz Hollandiába,és a holland se téphet itt.


Nekem ezt egy belga barátom mesélte el,személyes tapasztalatból.

Ha mégse így van,akkor egy jogász javítson ki.:)

2012. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Hehe, mókásak ezek a törvények. Kézzel lábbal próbálják eltaposni a füvet, amit lehetetlen úgy is.

Én nem vagyok füves, Amszterdamban megkóstoltam, könnyed részegséggel jár, ennyi. Teljesen fölös tiltani.

2012. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgárra a külföldön való tartózkodás ideje alatt a magyar törvények is vonatkoznak. Ez tény.



1978. évi IV. törvény


a Büntető Törvénykönyvről


Területi és személyi hatály


3. § (1) A magyar törvényt kell alkalmazni a belföldön elkövetett bűncselekményre, valamint a magyar állampolgár külföldön elkövetett olyan cselekményére, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.

2012. jún. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!