Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Libanonba menni veszelyes?

Libanonba menni veszelyes?

Figyelt kérdés

Azt hallottam eleg korrupt.Esetleg elrabolhatnak, szervkereskedelem vagy egyeb mas veszelye van?

Meg ugye Sziria ....bar en a fovarosba mennek.

A valaszokat. Koszi elore is.



2012. jún. 7. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Dél-Libanon kifejezetten veszélyes, Bejrútban is történtek robbantások, bár nem sok, és a város alapjában véve kifejezetten békés és világias, Közel-Kelet-szerte híresen jó az éjszakai élet, sőt, vannak pl melegbárok is, ami ugye a Közel-Keleten nem túl megszokott.
2012. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Libanonba normális körülmények között is elég veszélyes az odautazás, de jelenleg kiemelten nem ajánlatos odamenni, még Bejrútba sem, de főleg Tripolit ajánlatos elkerülni. Ennek az oka a szíriai felkelés, amely eléggé félő, hogy átterjed Libanonra is. Tripoliban már tavaly is történtek összecsapások szunniták és síiták között, de idén májusban egyre intenzívebbé váltak a fegyveres összecsapások, ami arra késztette a hadsereget, hogy harckocsikkal szállta meg a város egy jelentős részét. Májusban Bejrútban is meggyilkoltak katonák két szunnita vallási vezetőt (mondjuk a muftik voltak a hibások, mert nem álltak meg egy katonai ellenőrzőpontnál a figyelmeztetések ellenére sem), amiért május 20-án itt is egymásra támadtak a két muszlim felekezet tagjai, rakétavetőkkel és kalasnyikovokkal. A hadsereg viszonylag hamar megfékezte a lövöldözést, de csak két halálos áldozat és több mint egy tucat sebesült árán.


Egyszóval: én nem ajánlom, hogy most utazz oda, szerintem várd meg amíg tisztázódik a szíriai helyzet, másképp előfordulhat, hogy egyik napról a másikra egy háborús övezetben találod magad.

2012. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tarak ***** válasza:
100%
Igen, Libanon nagyon fugg Sziriatol illetve az ottani helyzettol. Arrol nem beszelve hogy abban a kis orszagban 18 felekezet van, de sok a kereszteny is=ok biztos nem veszelyesek. Ha olyan helyre mesz ahol ok vannak tobbsegben, nem lesz gond. Szerintem Bejrut az maga a tokely, es a libanoni-hegyseg is nagyon szep. Mashol most nem igazan a legjobb, foleg Del-Libanon. Nezd meg a libanoni polgarhaborut (1975-1990), maig vegig kiseri a nemzetet. ez egy jo film arrol a temarol: http://www.youtube.com/watch?v=xV3GYUgrlM8. Amugy az egyik legszebb arab orszag, mindenkeppen ajanlatos az odai ut.
2012. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat, de meg irhatok...esetleg ha colt ott vki szemelyesen vagy van ott ismerose.
2012. jún. 7. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem voltam kinn, de a Külügyminisztérium honlapján meg tudod nézni, hogy hova nem javasolt a kiutazás, illetve nem árt, ha tudod, kivel lehet felvenni a kapcsolatot kinn, ha bármi történik.
2012. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!