Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vette tervbe 2001-ben...

Miért vette tervbe 2001-ben Afganisztán megtámadását követően az Egyesült Államok 7 ország megtámadását?

Figyelt kérdés

A megtámadandó államok (kormányok) az alábbiak voltak: Irak, Szíria, Libanon, Líbia, Szomália, Szudán és Irán. Wesley Clark az Egyesült Államok hadseregének tábornoka beszél az alábbi videón: rövidebb változat magyar felirattal: http://www.youtube.com/watch?v=eDQKOgaX-OY&feature=player_em..

hosszabb angolul: http://www.youtube.com/watch?v=TY2DKzastu8

Szóval mi lehet az oka, hogy tervbe veszik, hogy zsinórban megtámadnak nyolc államot, kormányt. A fenti videó nem valószínűsíti, hogy a wikileakd botrány miatt kirobbant, és a facebookon szervezett arab forradalmak mögött is az Egyesült Államok áll?

Csak mi a céljuk ezzel?



2012. jún. 10. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt szeretnék, hogy a Föld minden országában boldog, mosolygós emberek éljenek. De az is lehet, hogy uralmuk alá akarnak hajtani annyi országot, amennyit csak lehet.
2012. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy csak azért hogy demokrácia legyen ott is.Nem a felszabadítás az egyetlen céljuk.
2012. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, a mosolygós emberek mint cél bennem is felmerült, ahogy hallgattam az Irakról, Afganisztánról, Szíriáról, Líbiáról szóló híreket.
2012. jún. 10. 14:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Most majd mindenki jön a nagy igazságért, hogy olaj kell nekik. Ehhez képest nem vették birtokukba az olaj kutakat, nem fordít gondot a kutak őrzésére és az amerikai olajtársaságok is panaszkodnak, hogy az új az új Iraki kormány inkább a kínaiakkal köt szerződéseket.

Egy rejtély, hogy mit keresnek ott valójában.

2012. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" Irak, Szíria, Libanon, Líbia, Szomália, Szudán és Irán. "


Azota eltelt 11 ev. Ebbol a listabol eddig egyedul Irakot tamadta meg az USA. Libiaban is tamadott - EUROPA.


Szoval ez valami osszeguberalt reszlet, amit kiszedtek a TENYLEGES szovegkornyezetbol.

2012. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, helyes a meglátás, nem maguknek az országoknak a megtámadását vették tervbe, visszanéztem a felvételt, hanem az országok kormányainak megtámadását, tönkretételét.

Mindenesetre a Líbiai kormányt megtámadták, tönkretették, Szíriában most támadják a kormányt, kérdés mikorra teszik tönkre. Szomáliában találtam egy cikket, ami alapján olajkitermelésbe kezdenek amerikai vállalatok, kérdés, hogy ehhez, hogy ültették oda a megfelelő kormányt: [link]

A lehetséges okok mögött állhat még, hogy a hét országból négyben még nem a világot behálózó jegybanki rendszer volt 2001-ben, ezek pedig: Irak, Szudán, Líbia és Irán. Az első háromban ez a helyzet már megváltozott (Líbiában még föl sem állt a kormány, amikor Bengáziban fölállították az új jegybankot), Iránban viszont még nem.

2012. jún. 10. 23:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Abban az ertelemben, hogy az USA megprobalja kiterjeszteni a befolyasat minel tobb allamra, termeszetesen igaz. MINDEN nagyhatalom ezt akarja, az oroszok is, Kina is, es a tortenelemben visszanezve az aktualis nagyhatalmakra ez mindig jellemzo volt.


Nezzuk mit szolnak ehhez a kicsik, akiket tehat a nagyhatalom a sajat erdekszferajaba akar vonni. Mivel regen ez egyertelmu katonai megszallast jelentett, tobbnyire nem szerettek. Ma azonban mas technikakat is alkalmaznak a nagyhatalmak: szovetsegi rendszert. No persze nem azonos jogokkal, de a kizsakmanyolas sokkal mersekeltebb, es a nagyhatalom, amennyire tudja, es amennyire a kicsi fontos neki, igyekszik ott is novelni az eletszinvonalat. Szoval ma gyakori, hogy a kicsik TENYLEG onkent csatlakoznak egy szovetsegi rendszerhez.


Vannak azonban olyan kozepes hatalmak (pld Iran ma), amelyek maguk akarnak szovetsegi rendszert kialakitani a sajat vezetesukkel. A cel rendszerint hosszu tavu, es nemcsak a jelenre vonatkozik, hanem a jovore is. Vagyis a jelenleg kozepes hatalom celja idovel a sajat szovetsegi rendszerenek bovitese, es igy a jelenlegi nagyhatalomnak rivalisa majd utodja lenni.


Ilyenkor vannak a bonyolult sakkjatszmak a kulonbozo nagyhatalmak kozott. Nagyon jellemzo ma erre Sziria. Sziriaban a szunnita tobbseg (" a nep") felkelt az ot uralom alatt tarto siita-szinpatizans kormany ellen. Iran termeszetesen az ot kiszolgalo kormanyt tamogatja, mind fegyverrel mind penzzel. A nyugat szeretne a kormanyt eluzetni, abban a remenyben, hogy az uj rezsim Iran helyett vele fog egyuttmukodni (ami szerintem egyaltalan nem biztos,lasd pld Egyiptom). Es ekkor belep a kepbe egy masik nagyhatalom (Oroszorszag), amely nem szeretne, ha a nyugat meg jobban megerosodjon, es vedelmere kel a jelenlegi sziriai kormanynak (azaz Iran szovetsegesenek).

A TENYLEGESEN naponta legyilkolt lakosok szenvedese nem hiszem, hogy barmelyik oldalon is valodi szerepet jatszana (kiveve persze a propagandat).

2012. jún. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert Isten (=a nemzetbiztonsági tanácsadók, kormányzati lelkész stb.) ezt súgta az elnöknek. :-)


Istent azt mobdta az elnöknek, hogy sújtson le mind a gonoszokra (amennyiben más utasítást nem kap).

2012. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!