Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájc a holokauszt miatt...

Svájc a holokauszt miatt gazdagodott meg vagy előtte is gazdag ország volt?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy náluk maradt a pénz/arany nagy része, amit a nácik a zsidóktól elloptak + amit azok a zsidók rejtettek el svájci bankokban, akiket később kivégeztek, csak valami minimális összeget fizettek a lengyel és a magyar kormánynak a 70-es években, meg létrehoztak valami kamu alapítványt a pénz egy részéből, de lényegében elnyelték az egészet. Ebből gazdagodott meg Svájc, vagy már előtte is ilyen gazdag ország volt?
2012. júl. 19. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
:O Hát én ebben semmi logikát nem látok. Olvass utána sztem egy könyvből Svájc gazdaságának, talán abban van értelmes dolgok is.
2012. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Svájc a bankok országa.Mindenki oda tette a pénzét.


Az én családom is amikor menekültek a kommunizmus elől , oda mentette a vagyonát.Magyar arisztokrataként csak bajt hozott volna rájuk a kék vér a kommunizmusban.Ezért először elmenekítették a vagyont és utána disszidáltak.

2012. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: de már a 2. világháború előtt is mindenki oda rejtette a pénzét, vagy már ez már előtte is így ment?
2012. júl. 19. 22:17
 4/6 anonim válasza:
100%

ezt én sajnos nemsusom, mert egy kicsit buta vagyok.:(((

jaj, a fenébe is már.:((

2012. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Svájc már az első VH előtt is gazdag volt. Már nagyon régen a svájci bankokban helyezték el sokan a pénzüket,és a bankok nem adtak ki semmilyen felvilágosítást a náluk levő pénzekről.
2012. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 AdamLeBron ***** válasza:
50%

Svájc nem volt mindig gazdag ország. Egészen a II. VH-ig az országot inkább a kivándorlás, mint a bevándorlás jellemezte. A XV-től a XIX. sz. közepéig az ország legjobb exportja a zsoldosok voltak. Ez alatt az időszak alatt kb. 2 millió svájci szolgált más országok haderejében.


A XVI. sz-tól kezdve sok svájci vallási üldözés miatt hagyta el az országot. Csak 1850 és 1914 között 400.000 svájci hagyta el az országot és telepedett le főleg Észak-Amerikában.


A svájci átlagpolgár jóléte újkeletű, a II. VH utáni kezdődött - hogy ehhez köze volt -e a zsidó vagyonnak, nem tudom. De tény, hogy pl. a XVI., XVII., XVII. században az átlag svájci nem igen élt jobban, mint az akkori átlag magyar. Sőt, Magyarország vallási szempontból toleránsabb országnak számított.

2012. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!