Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelország jó eséllyel...

Lengyelország jó eséllyel eléri Nyugat-Európa szintjét?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a gazdasága az egyik leggyorsabban nő Európában.
2012. júl. 25. 03:48
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
ha így lenne, nem élne a nép fele Angliában
2012. júl. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy a Goldman Sachs, vagy valamilyen más intézménytől kiadott jelentésben olvastam, hogy a következő tíz év nagy esélyese a kelet-európai régió - a növekedést és fejlődést illetően. Szokás szerint, mi magyarok, ebből is kimaradunk az unortodox gazdaságpolitikánknak köszönhetően...
2012. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Bár tegyük hozzá hogy annó rólunk is ezt gondolták aztán mi lett belőle!

Megszavaznak egy idióta kormányt a lengyelek aztán kezdhetnek mindent elölről...


Mi valahogy folyamatosan megszívjuk és kiderül hogy a kormányaink csak privatizációs pénzekkel vagy lenyúlt ezermilliárdokkal tudnak elérni valamit.

vagy hogy a bénábbak még azzal sem...


De a lényeg hogy a lengyelek valóban jó úton vannak és ezt a világ is elismeri! Lásd, ott a válság mintha nem is létezne! Stabilan növekszik!


Ja és az angliai munkavállalások? Szép tanulmány hogy hány millió lengyel ment ki külföldre, főleg angolokhoz dolgozni. De az alaposabb hozzáteszi hogy ezek 60-70%-a már vissza is tért Lengyelországba :)))

2012. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az amiről az előttem szóló beszél, az Ruchir Sharmatól, a Morgan Stanley fő stratégájától származik. Ő valóban azt jövendőlte, hogy a következő évtized fellendüléséből a kelet-európai országok vehetik ki leginkább a részüket (és ehhez valóban hozzá tette, hogy Magyarország viszont ennek nem lesz részese, Magyarország le fog szakadni erről a kelet-közép-európai régióról is. Amire mondjuk van is némi esély.)


Egyébként úgy gondolom, hogy bár Lengyelország nem lesz Németország vagy Ausztria szintjén, de jó esélye van arra, hogy a következő évtizedben elérje (megközelítse) az eu-s átlagot és kb egy olyan spanyol szintet érjen el.

2012. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
zoli7980 előtti hozzászólásra írtam
2012. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hihetetlenül naivak azok akik beveszik az egész integrációs agyrémet. A k-eu s országok semmit nem közlednek valójában a centrum felé, csak az egymással való verseny pozíciójából fakadóan, hol egy kicsit jobb valamelyiknek hol rosszabb ciklikusan. Amint emelkedik a társadalom jövedelme, egyből versenyképtelenné válik, és jöhet a pangás és az elinflálódás. Egykor mi álltunk jobban, ma mások.

De ezek a ciklusok 5-15 évenként fordulnak.

2012. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lengyelország néhány vidéke már elérte nyugat - Európa szintjét, máshol viszont közép - Ázsia szintjét sem érik el. Ezzel a problémával viszont nem nagyon akarnak kezdeni semmit. Szóval átlagban lehet, hogy ki tudják mutatni, hogy elérték, de nagyon messze lesznek tőle valójában.
2012. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lengyelországnak azok a régiói a legfejlettebbek amelyek közel vannak Németországhoz.

Úgy mint Magyarországon is az Ausztriával szomszédos területek jóval fejlettebbek.


Átáramlik egy kis fejlettség.Meg most Eu tagként még könnyebb Magyarországon lakva munkát vállalni.


Sopront talán Győrt is lehetne egy gyenge nyugat-Európai városnak nevezni.

2012. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Győrt? Az egy iparváros, Sopron jóval fejlettebb és szebb, szerintem a legszebb városunk Magyarországon(azok alapján amit eddig láttam).
2012. aug. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!