Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákok miert nem németek?

Az osztrákok miert nem németek?

Figyelt kérdés

Az oké h Habsburg birodalom meg stb de ők is beletartoztak a Német-római birodalomba, évszázadokig egy orszagot alkottak, a nyelvük is azonos. Ha pedig Ferenc Józsi bácsi terve sikerül, akkor a büdös életben nem lett volna külön Ausztria és Németország(nagynémet egység).

Az első vh után sem tudtak magukkal mit kezdeni, Németországhoz csatlakoztak vna, ha a békék nem tiltják.

Akkor most megis mi ez az utálat a németek felé az osztrákoktól? Meg ez a mi büszke osztrákok vagyunk? Az első vh után még létezni sem akartak.

Az oké h a második világháború de abban a német nép kb ugyanyannyira volt hibás, mint az osztrák. Vagyis semennyire, hiszen a vezetők kezdtek a háborút nem maga a nép.

Meg az anschluss ellen se nagyon tiltakozott Ausztria. Akkor most miert gyűlölik a testvér népet? Nem értem...



2012. aug. 2. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Nincs ma sem egysgées Németország, olyan van, hogy Német Szövetségi Köztársaság, ez kb. olyan mint az USA európai kivitelben. A tartományok mind önállóak - az emberek még ma is megkülönböztetik, hogy ki bajor, ki szász, ki berlini, stb.

Az osztrákokat is ugyanígy kell elképzelni, csak ők még önállóbnak tartják magukat, kb. mint a német ajkú svájciak vagy a lictehnsteiniek.


"Meg az anschluss ellen se nagyon tiltakozott Ausztria."

Ausztria politikai vezetése akkor nem (még jó, Hitler emberei voltak), de az osztrák nép igen, nem is kicsit. Ha hagyják, hogy a nép akarata érvényesüljön, soha nem kebelezik be őket a nácik. Te magad írtad, hogy a világháborúban sem a nép volt a bűnös, hanem a vezetők...

2012. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem a német vezetők kezdték a háborút, a zsidók provokálták ki. Ez volt rá az egyetlen megoldás.
2012. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én inkább azt látom, hogy a németek nézik le az osztrákokat, kb. kulturálatlan parasztnak tartják őket.

Valószínű mert én Németo-ban élek és ott ez jön le. Lehet, hogy ha Ausztriában élnék akkor fordítva élném meg. Nem tudom.

Különben a Bajorok nem nézik le az osztrákokat.

2012. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

2/3. Azért provokálták ki a zsidók a háborút,hogy Hitler kiirtsa őket!. Ritka ostoba vagy.

Nem ismerem az osztrákokat,de nem hiszem,hogy mindenki utálná a németeket közülük.

2012. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Az 1938-as csatlakozást a nép is üdvözölte.

Viszont a háború, és az azt követő hidegháború inkább az osztrák önállóságnak kedvezett.

Vannak még ilyen európai kamunépek, macedónok, moldávok, Belgium.

2012. aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

de kiket értetek "zsidók" alatt?


az ártaltan emberek ezreit akik áldozatul estek ennek a holocaustnak vagy azokat az elit bankárokat akik pénzelték a náci pártot?

ugye tudjuk most is milyen hatalmas zsidó lobby van az usá-ba.

2012. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Colonel Simi ***** válasza:
Szerintem azért mert a kultúrába egy kis eltérés van meg a sokszor összetűzésbe kerültek egymással az osztrákok és a németek, később a világháborúba már szövetségesek voltak, a nyelvük közös mert az osztrákok is a germán népből származnak, szerintem. Utálom a Habsburgokat!(ez csak egy megjegyzés)!
2012. aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Colonel Simi ***** válasza:
Meg a zsidó témával kapcsolatban, a zsidók szinte nagyon sok mindennek az okai ezért volt Hitlernek ilyen célja velük, meg amúgy még fajgyűlölő is volt ő.
2012. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!