Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted Izrael megtámadja...

Szerinted Izrael megtámadja Iránt?

Figyelt kérdés

Vagy az USA-ra hagyja?

Milyen következményei lehetnek egy esetleges háborúnak?

Mely országok csatlakozhatnak a háborúhoz?


2012. aug. 13. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

"Szerinted Izrael megtámadja Iránt?"

Szerintem nem.


"Vagy az USA-ra hagyja?"

Nem hiszem, hogy az USA hagyná; de azt sem, hogy ez Izraelt érdekelné, ha a léte függne ettől.


"Milyen következményei lehetnek egy esetleges háborúnak?"

Semmilyen, soha nem is volt szó háborúról! Iráni atomlétesítmények lebombázása volt tervben, de nem hinném, hogy sor kerülne rá.


"Mely országok csatlakozhatnak a háborúhoz?"

Nem hinném, hogy háborúvá fajulna, okosabbak annál mindkét oldalon.

2012. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Azt azért ne felejtsük el, hogy Irán nem kevés kőolajjal rendelkezik. Akár egy indíték is lehet az atomveszély elhárítása, hogy rá tehessék a kezüket az olajra. (Irak)
2012. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel kitörne a harmadik világháború


első oldal: Irán, Kína, Oroszország, MAGYARORSZÁG (a kínai katonai szerződés miatt leginkább+ olaj), Dél-Korea, Japán, Törökország....


második oldal: Izrael, USA, Észak-Korea, Szíria....

2012. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

#3-as:

rég röhögtem ekkorát!

Köszi!

"első oldal: Irán, Kína, Oroszország, MAGYARORSZÁG (a kínai katonai szerződés miatt leginkább+ olaj),"

A mi van??? Milyen kínai katonai szerződés???? Amúgy meg, NATO tagok vagyunk, még mindig.

"Dél-Korea, Japán, Törökország...." Na ne... Ez most komoly?


"második oldal: Izrael, USA, Észak-Korea, Szíria...."

USA és Észak-Korea, mint szövetségesek??? Ej, hogy mik vannak!!

2012. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Izraeli politikusok meglebegtették az iráni atomlétesítmények elleni támadást, de nem tartom valószínűleg, mert elég kockázatos lenne. Egy többfrontos háborúba is torkollhatna, amit Izrael nehezen élhetne túl. És valahogy az USA se tűnik túl lelkesnek, hogy egy ilyenbe beszálljon Izrael oldalán.
2012. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hátulról, felszínesen kezdtem az olvasást, és a 4-est pontoztam le a 3. helyett, mert először azt hittem, ez az ő szövege, és nem figyeltem az idézőjelre.
2012. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amelyik kutya ugat, az nem harap.
2012. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mivel szerintem Izrael kb annyira jelentős mint Magyarország.Ezért nem nagyon hiszem,hogy bárkit megtámadna mondjuk az USA támogatás nélkül.Az USA meg már közel sem olyan erős mint ezelőtt 10-éve.Jelen pillanatban az egész gazdasága Kína segítség miatt nem omlik össze.Tehát,hogy a kérdésre válaszoljak Izrael egymaga biztos,hogy nem indít támadást.Milyen következményei volnának egy esetleges támadásnak?Szerintem súlyosak,elég komoly eséllyel akár világháborúhoz is vezetne.Ha Amerika esetlegesen belépne,aminek semmi esélye,akkor ugye automatikusan a Nato is,ez volna az egyik oldal.A másik oldalon valószínű ott lenne az Orosz,egy két arab állam,Kína szerepe viszont kétséges,én azt mondom jó eséllyel ő is ezen az oldalon állna.
2012. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tomala ***** válasza:

#8 írja: "Mivel szerintem Izrael kb annyira jelentős mint Magyarország.Ezért nem nagyon hiszem,hogy bárkit megtámadna mondjuk az USA támogatás nélkül."


Hát barátom, te sem vagy túlságosan otthon nemzetközi politikában. Izrael már egyszer sz@rrá verte a szomszédos országokat, mikor azok egyszerre rátámadtak, méghozzá pár nap alatt. Izrael kétségtelenül a világ egyik legütőképesebb haderejével rendelkezik. Ha egyedül megtámadnák Iránt, én nem a perzsákra fogadnék. Persze nyilván beavatkoznának mások is, és ez döntené el a dolgot, de kétlem, hogy Irán javára.


Egyelőre csak azért nem támadnak, mert van más bajuk is, és egy ilyen háború óriási emberi és anyagi áldozatot követel.

2012. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

tomala


Szerintem nem sok esélye lenne Iránnal szemben egyedül.

Ha azt veszem alapul, hogy több tucatszor akkora ország mint Izrael. Ameddig Iránnak egy kb Magyarország méretű országot kellene támadnia, addig Izraelnek egy kb 80x akkora területet.

2012. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!