Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz hogy az USÁ-ban még az...

Igaz hogy az USÁ-ban még az élőnek mondott TVadások is pár másodperces késleltetéssel vannak leadva hogy hogyha valami olyasmi dolog történne a kamerák előtt ami a kormány szerint sokkoló az emberek számára akkor gyorsan ki tudják kapcsolni az adást?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenhol késik egy kicsit az élő adás.. Egyébként nem tudom.
2012. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenhol késik valamennyit ismerem a fizika törvényeit, de úgy mondom, hogy a studióból még az élőnek mondott adást is direkt csak 10 másodperces késleltetéssel továbbítják, hogy gyorsan kikapcsolhassák, ha olyan dolog történik amit a kormány szerint nem kéne látnia az embereknek.
2012. aug. 15. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt a Duna TV adott helyszíni (élő) közvetítést a térről ahol lakom. A TV-t szintén bekpacsoltam és azon néztem a Duna TV műsorát. A helyszínen elhangzottak és a TV-ben megjelenő hang és kép között olyan 3-4 másodperces késés volt. A TV-ben a nézők ennyivel később látták azt, amit én.
2012. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként itt szolgáltató függő is. A mi t-s tévénken 7 másodperccel később látom azt az adást, amit az antennás már leadott.
2012. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak az USA-ban, mindenhol Európában is sokszor késleltetéssel adnak élő eseményeket, hogy legyen idő kivágni a pucér seggű berohanókat, a horogkeresztes zászlókat, meg a hasonló elemeket.


Hogy pl. miniszteri beszédeket késleltetnek-e, nem tudom.

2012. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért az a késés nem biztos, hogy szándékos. Nálunk a két szoba között lévő tv-n is másodperces eltérések vannak. Amúgy szerintem nincs ilyen, a kereskedelmi csatornáknak csak jót tesz ha sokkoló dolgokat közvetít élőben, ha nem így lenne a WTC-nél is leállt volna az összes híradós stáb. De, hogy életszerűbb példát mondjak, rengeteg videó van ahol a tudósító mögé élő adásban berohan egy pucér csávó, azt se tudják igazán lekeverni.
2012. aug. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A rengeteg átjátszóállomásnak, szervernek, néha műholdas kapcsolatnak van ekkora késése. Olyan hosszú utat tesz meg a jel, mire a TV-dbe kerül, hogy az élő történés és az adás közt minimál késés lesz. Jó alapja lehet egy összeesküvés elméletnek, de sajnos nincsenek hokikapus reflexű emberek a vágópultnál, akik végig feszülten nézik ki, mikor történik olyan, amit vágni kell.


(amúgy már egy ideje nem vágják be a pl focimeccsre befutó pucér palikat, de ehhez nem kell késleltetés, az ezer kameraképből simán mást vágnak, amikor a dolog történik)

2012. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

van, ahol alkalmaznak ilyen technikát.


Az amerikai foci döntőjének (Super Bowl) félidei szünetében szokott lenni mindig valami nagyon híres előadónak a koncertje. 2004ben ez Janet Jackson és justin Timberlake közös koncertje volt, aminek a végén Timberlake letépte Janet Jackson ruhájának mellrészét, és így kilátszott a fél melle egy kis ideig - a mellbimbón volt valami izé, szóval az nem, de az amcsiknál így is elég nagy balhé lett belőle.

Ezek után több élő műsör esetén is bevezették, hogy picit késleltetve adják le.

2012. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagy sporteseményeken a pár másodperc késleltelés bevett eljárás, de koránt sem alkalmazzák minden adásban.
2012. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!