Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael létrejötte óra minden...

Izrael létrejötte óra minden USA elnök Izrael-barát volt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy személyesen szimpatizáltak Izraellel, de az USA külpolitikája egészen a 60as évek végéig, a 70es évek elejéig az volt, hogy semlegesnek maradni a térségben, és abszolút nem beavatkozni - ennek mentén amcsi részről sokáig fegyverembargó volt érvényben a térségre, tehát nem volt szabad modern amcsi fegyvereket eladni egyik félnek sem.


Ez a fajta hozzáállás akkor változott meg, amikor az arabok egyértelműen beálltak a szovjet érdekszférába, és a szovjetek meg elkezdték őket tömni modern fegyverekkel, kiképzéssel, anyagi támogatással.

Ennek hatására az első fordulópont az amcsik térségbeli külpolitikájában a 68as háború után jött, a 67es hatnapos háború után, amit Izrael durván megnyert, viszont az egyértelmű lett, hogy a szovjetek elég komoly fegyverarzenált adtak az araboknak (főleg Egyiptomnak), ezért az amcsik megengedték Izraelnek, hogy modern repülőket vásárolhasson tőlük (cserébe az izraeliek az összes araboktól megszerzett szovjet haditechnológiát megosztották az amcsikkal).

A következő nagy fordulópont a 73as Jom Kippuri háború volt aminél az izraeliek pont amcsi nyomásra meg az amcsik reakciójától tartva nem mertek megelőző csapást mérni, mint 67ben, és ezért kis híján el is vesztettek mindent, a háború első szakaszában nagyon úgy nézett ki, hogy Izraelnek akkor annyi, az araboknak 25 év után sikerül elpusztítani őket, és ezáltal az egész térség szovjet érdekszféra lesz - ezek után határozta le magát az amcsi vezetés, hogy jó, akkor ők meg hasonlóan teljes mellszélességgel beállnak Izrael mögé, és akkor ők is elkezdenek fegyvereket meg a hadsereg fejlesztésére pénzt adni, mint a szovjetek.

Aztán ez nekik is bejött, mert Izrael maga is elég jó kutatás és fejlesztésben, így elég jó együttműködés jött ki a hadifejlesztések terén.

2012. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha az elnokok SZEMELYEROL van szo, akkor sem Carter sem Obama nem Izrael-barat. Carter mert antiszemita, Obama pedig nem veletlenul Barak HUSSZEIN Obama.
2012. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Mivel ők juttatták az elnöki székbe, ajánlatos volt "barátnak "lenni mindegyiknek.
2012. aug. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nem véletlen van ez így! De lesz majd olyan aki nem fogja támogatni Izraelt aztán senki nem fogja és mindenki ellene lesz majd egy háború fog kitörni és aztán ha érdekel mi lesz olvassátok el a Bibliában a Jelenések könyvét. Mindez persze nem egy pár nap alatt fog megtörténni... De amikor nem fogja már senki támogatni Izraelt akkor gondolj erre a komment-re! Utánna elragadtatás, jön egy ember aki azt mondja én mindent meg tudok oldani fel kell venni a a jelét 666 és aki nem az természetesen meghal....tehtez nagyon bonyolult de igaz, érdemes utánna nézni
2012. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Néhány idézet ezen megcáfolására:

HARRY S. TRUMAN: "Minden zsidó tökéletes reklámfigurája egy következő holokausztnak."

GEORGE WASHINGTON: "Ők hatásosabban dolgoznak ellenünk, mint az ellenség hadserege. Százszor veszélyesebbek szabadságunkra és nagy ügyeinkre. Sokat sopánkodhatunk azon, hogy miért nem pusztította ki őket minden állam már régen, mint a társadalom pestisét és Amerika boldogságának legnagyobb ellenségeit." (George Washington életelvei, A.A. Appleton & Co. kiadásában)

2012. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
91%
George W. már megtért és Izrael támogató, még könyve is van kedves jól tájékozott barátom...
2012. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Szóval azért szavaztál le, mert odaírtam két idézetet? Rendes vagy! És mi az, hogy megtért? Az ember véleménye nem változik meg egyik napról a másikra. Inkább nem kezdett nyílt zsidózásba, amit el tudok képzelni. Apropó, te szintén izraelita-barát vagy?
2012. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
26%

A megtérést az olyan keresztények szokták mondani mint amilyen Georga W.is. Megtért, így mondják amikor elfogadta Jézust megváltójaként vagy valami hasonló. Én igen Izrael barát vagyok, teljes mértékben. És inkább harcolok a gárdisták, antiszemita emberek ellen mint az zsidók ellen. Szerintem semmi baj nincs velük, nem?


Jah és GeorgeW.an kapcsolatban, én nem a zsidózásra gondoltam...

2012. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg komcsibérenc vagy! X)
2012. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
10%
na azmeg mi?
2012. aug. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!