Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Quebec mikor fog külön válni...

Quebec mikor fog külön válni Kanadától?

Figyelt kérdés

Mert azt halottam hogy nagyon külön akarnak válni és ma is mutattak valami lövöldözést Montrealban.

Most komolyan külön akarnak válni ha igen miért?

azt tudom hogy franciául beszélnek ott de akkor is nekik is jobb ha maradnak együtt nem vagyis úgy értem hogy együtt nagyobb gazdasági hatalom mintha külön válnának.

Amúgy szerintetek a Kanadai kormány engedni fogja hogy Quebec elszakadjon Kanadától???

Amúgy halottam olyat is hogy ha Quebec nem maradhatna önálló akkor szívesebben tartózna az USA-hoz mint Kanadához ez igaz vagy csak hülyeség?



2012. szept. 5. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:

4 betű

SOHA

2012. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:

És mi a jó fenéért válnának külön???

Baromi jól elvannak ők ott Kanadában, köszönik szépen.

Eszük ágában sincs kiválni.

És eszük ágában sincs az USA-hoz tartozni.

2012. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát elég rosszul hallottad. Most hatalomra jutott egy olyan párt, ami tényleg el akarna szakadni, csakhogy a lakosság nagy része nem. Ezért az új miniszterelnök egy ideig vár még egy népszavazással, hogy a legjobb eséllyel indulhasson. Tök ugyanaz a helyzet, mint Skóciával.
2012. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha Kanada angol-többségű államai önként csatlakoznának az USA-hoz, akkor tuti kiválnának.
2012. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!!


3.válaszoló: csak azt nem értem hogy ugye a szavazás Quebecben volt és a párt biztos nyilvánosságra hozta a szavazókkal az elszakadási szándékát eddig értem de azt viszont nem hogy akkor hogy nyerték meg a választásokat ha a lakosság többsége nem akar különválni?

2012. szept. 5. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem ez a legfőbb politikai céljuk. Az újonnan megválasztott párt erősen nacionalista, de nem minden nacionalista akar elszakadni, sokan megelégszenek azzal is, hogy Quebec ne tűnjön el az angol tengerben.
2012. szept. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki Kanada és az Egyesült Államok egybeolvadását vizionálja, az nem ismeri egyik országot sem.
2012. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló én nem azt írtam hogy Kanada és az USA egyesülni akar hanem azt hogy Quebec külön akar válni Kanadától.

Szóval én most Quebec-ről kérdeztem nem a többi kanadai államról/tartományról. És én úgy tudom hogy Quebecben sok olyan ember van aki ki akar szakadni Kanadából és vannak olyanok is akik olyan állásponton vannak hogy ha Quebec nem tud elszakadni vagy pedig, sokáig független maradni akkor szívesebben tartoznának az USA-hoz.

2012. szept. 6. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Kultúrálisan akarnak teljesen különválni, de gazdaságilag nem. Kanada és USA közt vámunió van, ha különválnának és Kanada haragudna, attól még az USA szorosan működne együtt Quebeccel ugyanúgy, de semmiképp nem olvadna az USA-ba sem. Nagyjából egyformán járna rosszul, ha vaskapu lenne Kanada és Quebec közt. Sikerült elérniük, hogy már francia a kizárólagos nyelv, de még szeretnék azt is, hogy Quebec sorsáról csak egy quebeci döntsön, ne kanadai állampolgárok legyenek egy quebeci városban élve, ehhez le kell szakadni Kanadától. Nagy az esély rá. Egy kanadai, vagy egy amerikai nem érti a nacionalizmust, csak nézi az 50 csillagos amcsi zászlót, majd megy hamburgert enni, nagy környezetszennyező terepjáróval hallott Lincolnról, neki ennyit jelent a kultúra. Imádja vezetőit, 120kg-os néger nők meg ugrálnak a gyönyörtől. Nincs nagy különbség egy Kanadai és agy USAbélivel.
2012. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!