Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Iránnak lenne nukleáris...

Ha Iránnak lenne nukleáris fegyvere, biztonságosabbá válna a Közel-Kelet?

Figyelt kérdés

Ha Iránnak sikerül megépíteni az atomfegyvert, helyreállna az erőegyensúly a térségben.

Az atomfegyverek biztosítanák a békét, mint az USA-Szovjetunió és India-Pakisztán esetében.


2012. szept. 9. 11:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Ezt csak azt garantálná, hogy a többi arab állam is atomot akarna. Ők ugyanis a zsidók után a síita perzsákat utálják a legjobban."


egy ponton téves: a perzsákat jobban utálják. A vezetés legalábbis mindenképp. Olyan szinten, hogy pl. a szaúdiak felajánlották az izraelieknek a légterük használatát egy Irán elleni bombázáshoz, vagy pl. az arab országok titkosszolgálatai adják a tippeket az izraelieknek a saját szélsőségeseik által tervezett akcióiról. Arról nem is beszélve, amikor a libanoni vezetés stratégiai és politikai tanácsokkal látta el az izraelieket, ha esetleg be akarnának nyomulni Libanonba rendet vágni a Hezbollahnál.


egyébként néhány arab vélemény összegyűjtve az iráni atomprogramról:

[link]

[link]

2012. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

"Ez a mese, a hazug casus belli. Iraknak és Szaddamnak hány tömegpusztító fegyvere volt?"


Én nem a tömegpusztító fegyverekről, hanem a támogatott terrorszervezetekről beszéltem. Kevered a szezont a fazonnal. Az iszlamista terrorizmus világjelenség. Elég nagy butaságra vall ezt is a zsidókra fogni.

2012. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Én nem a tömegpusztító fegyverekről, hanem a támogatott terrorszervezetekről beszéltem."


Én sem a tömegpusztító fegyverekről beszéltem elsősorban, hanem a hazug vádaskodásról. Irán-Izrael konfliktus tükrében butaság nem Izraelt (és a mögötte álló Amerikát) tartani az agresszornak. A palesztinok mészárlását, a szomszédos Szíriában kialakult anarchiát, az egyiptomi, a líbiai és a korábbi afganisztáni és iraki konfliktust tán Irán idézte elő, vagy USA és Izrael? Az egész arab világot be akarják olvasztani a multikulturális kokakóla-mekdonálc világba, tényleg van olyan vak, aki ezt nem veszi észre?

2012. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%

1.Ha Irán olyan ártatlan bárányka, akkor miért fenyegeti megsemmisítéssel Izraelt?

2.Ha a palesztinokat ki akarta volna irtani Izrael, már rég elfogytak volna. Ezzel szemben csak egyre többen lesznek - sajnos.

3. Az iráni vezetés deklaráltan az iszlám világuralomra tör, ez nem nem zavar?

4. Ha utálod a kólát és a hamburgert ne egyél ilyesmit, mert nem kötelező. A Saria viszont - amit az iszlamisták az egész világon bevezetnének - igen.

2012. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

1.Ha Irán olyan ártatlan bárányka, akkor miért fenyegeti megsemmisítéssel Izraelt?


1. A CIONIZMUST emlegeti úgy Ahmadinedzsád, hogy eltörölendő eszme. Ezt ferdítik a liberális műsorok úgy, mintha minden zsidót ki akarna irtani. Érdekes módon Iránban több tízezres zsidó közösség él békében.


2.Ha a palesztinokat ki akarta volna irtani Izrael, már rég elfogytak volna. Ezzel szemben csak egyre többen lesznek - sajnos.


2. Milyen őrjöngés lenne vajon, ha a fenti mondatot mondjuk náci németekkel írnám le? Te meg egy zsidórasszista vagy, sajnálod, hogy a palesztinok a saját földjükön sokasodnak!


3. Az iráni vezetés deklaráltan az iszlám világuralomra tör, ez nem nem zavar?


3. Hülyeség, átlátszó médiahazugság. Nem indítottak háborút az utóbbi 65 évben, hogyan törnének háború nélkül világuralomra? Egy USA, Kína, Oroszország mellett amúgy sem lehet világuralomra törni. Ha valaki világuralomra tör, akkor az USA+Izrael.


4. Ha utálod a kólát és a hamburgert ne egyél ilyesmit, mert nem kötelező. A Saria viszont - amit az iszlamisták az egész világon bevezetnének - igen.


4. A liberalizmusban is kötelező az anarchiát és a devianciákat imádni, különben mész a börtönbe. A Saria szelleme legalább rendet hoz arab földeken, miért akarja az USA megváltoztatni az arab hagyományt és a tradíciót? Ezekhez a temperamentumos népekhez ilyen szigorú szabályok kellenek! Az Európába bevándorló muszlimok pedig a liberalizmus termékei, ezen pusztító eszme nélkül maradtak volna Ázsiában és nem is képeznék a tolerálandó, segélyekkel kitömött kisebbséget.

2012. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Előző, ha szerinted Irán ilyen ártatlan tündike, akkor miért nem mész oda?
2012. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"Előző, ha szerinted Irán ilyen ártatlan tündike, akkor miért nem mész oda?"


Mert a magadfajta hazátlan liberálissal ellentétben én nem támogatom a multikultit. Ha választanom kellene, akkor viszont inkább Iránba mennék, mint Izraelbe.

2012. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
11%
Elozo, te alaposan felreertesz valamit. Iranban NINCSEN multikulti. Sot! Nagyon hatarozottan egyetlen kulturat ismernek el, az iszlam kulturat.
2012. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Előző. Olvasd el még egyszer, amit írtam és értelmezd. Ki mondta, hogy Iránban multikulti van? Én csak azt mondtam, hogy multikulturális elv lenne, ha én európai ember létemre kiköltöznék Iránba, egy teljesen más kultúrájú közösségbe.
2012. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha Iránnak lenne nukleáris fegyvere, nem válna biztonságosabbá a Közel-Kelet, mert Irán egyedüli befolyásra törne.


A történelem során kétszer volt olyan helyzetben, hogy volt hatalma, ereje, mindkétszer hódított. ( Ó-Perzsa-, majd Újperzsa birodalom. )

2012. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!