Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az argentinok miért tüntetnek...

Az argentinok miért tüntetnek a Falklandi-szigetek miatt?

Figyelt kérdés

Nagy-Britannia tengerentúli területe, a lakosság teljes egészében brit származású.

Ráadásul a Falklandi-szigetek sohasem tartoztak Argentínához , 1841-óta brit felségterület.


Miért tüntetnek az argentinok, ha a terület soha nem volt Argentínáé?


2012. szept. 9. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert Argentína megörökölte Spanyolország jogos igényét a területre függetlenedésekor.
2012. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok de tartozott Argentínához csak a britek 1833-ban elfoglalták és azóta a sajátjuknak tekintik. Amikor elfoglalták a britek akkor több argentin település is volt a szigeteken.
2012. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a XIX. sz. elején néhány évtizedig az argentinoké volt.

Valóban nem élnek ott argentinok, de a környező vizek halászata és olajvagyona miatt gazdaságilag fontos terület.

Szerintem a közös hasznosítás lenne a megoldás, mint ahogy a norvégok és az oroszok megállapodtak a Spitzbergák szigetekről.

2012. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy amikor a britek elfoglalták, akkor Argentína még nem létezett. (Nem függetlenedett Spanyolo.-tól) vagy ez nem így van?
2012. szept. 9. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Az argentin gazdaságnak kb úgy hiányzik egy háború mint a lepraterepen a sárgaláz.
2023. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!