Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA miért akar sok mindent...

Az USA miért akar sok mindent betiltatni? Ez ellen miért nem tüntetnek?

Figyelt kérdés

Kezdődött a SOPA-val ami miatt rengeteg oldalt betiltottak, pl a film néző portálokon is, stb. Most jönne az új amerikai elnökjelölt aki az összes pl szexuális oldalt betiltaná. A durvákat én is betiltanám, na de az összeset?

Most nem is ez a lényeg, hanem hogy ha az EU minket büntet a médiatörvény meg ezek miatt, akkor az USA-nak mi joga van az interneten (amit az egész Földön használnak) kedve szerint betiltogatni ezt meg azt? Ha csak az USA-ba tiltanák be az nem érdekelne, de mindenhol betiltanák.


Miért van joga az USA-nak ilyet tenni? Miért csodálkoznak ezek után, hogy növekszik az Amerika ellenesség?


NEM provokációnak szánom, csak egyszerűen nem értem, hogy mi jogon tiltogat be az USA oldalakat világ szerte. Azt tudom hogy sokaknak nagy veszteséget okoz, de most pl visszatérve a szexvideókra, az kinek okoz kárt?

Azért ezeket hozom fel, mert nemrég olvastam ezt a hírekbe :


[link]


Mást is betiltottak eddig, nem csak ezeket. De nem értem. AZ EU minket büntet a médiatörvény meg ezek miatt, az USA meg szabadon csinál ilyeneket.


Valaki elmagyarázná? Ezek JOGOS dolgok, vagy JOGTALANOK ?? Nem nagyon értem sajnos.


2012. márc. 18. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:

"Betiltaná a netes szexet az amerikai elnökjelölt"


Mert választási kampány van, ha megválasztják úgysem csinálná meg. A SOPA pedig sokkal inkább a szerzői jogok (illegális) védelméről és a lakosság fokozott ellenőrzéséről szólt, mintsem hétköznapi betiltogatósdiról. Különben ez hogy csak az USA tehet ilyet messze nem igaz, Kínában a fél internet le van tiltva, hova tovább É-Koreában tudtommal egyáltalán nincs. De Európában, többek között Magyarországon is elfogadták az ACTA-t, ami szintén nem épp egy szívélyes egyezmény.

2012. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mond csak kérdező... , ha te véres munkával , álmatlan éjszakákkal ,sok pénz befektetéssel készítesz egy szuper programot amit elkezdesz forgalmazni a boltoknak eladásra, és jön néhány kalóz lemásolja és ingyen terjeszti a művedet...Neked sem esne jól ugye?Valószínű feljelentenéd az illetőt.Hiszen elveszi a hasznodat , olyan mintha ingyen dolgoztál volna.


Részben igazat adok ebben az USA-nak részben viszont nem.

2012. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tűnt még fel, hogy az USA nagyhatalom? Azt csinál amit akar.
2012. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Röviden: kis ország kis jog, nagy ország nagy jog.

Számos dolog van, amiért USA állampolgárok jönnek ide tüntetni, de ugyanezt otthon elfelejtik. Ez pedig a "mások szemében a szálkát, magaméban a gerendát" esete.

Aztán meg ami az USA-ban elfogadott, nem feltétlenül az Európában, és viszont. Az Unió az európai és nem az USA normák szerint jár el.

2012. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Santorum egy őrült! Betiltatná a fogamzásgátlókat is. Meg az abortuszt olyan esetekben is, mikor a nő élete függene tőle. Illetve nem tetszik neki az egyház-és az állam szétválasztása sem, jól összekeverné a kettőt.


A médiatörvény esetében meg ott voltak az EU-s elvárások, amivel összeütközött volna. Ha nem lennénk EU tagok, akkor csak az újságokban jelent volna meg. A SOPA meg a kalózkodás ellen kitalált javaslat, amivel átesnek a ló túloldalára. De szerencsére megbukott és így is elég szigorúak a törvények pl. Megaupload.

2012. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai elvtársak túlzottan vallásosak.Aki nem jár templomba azt anti-krisztusnak titulálják.
2012. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rick Santorum 2012!
2012. márc. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megnézitek milyen törvényeket fogadtak el a "szabadság hazájában" az utóbbi időben akkor szerintem ez nem egy olyan különös dolog.
2012. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem volt a szabadság hazája.Ez csak sztereotípia.Attól mert lepuffanthatod a betörőt,védheted a tulajdonod attól még nem lesz a szabadság hazája.Jóval szigorúbbak a törvényeik mint Európa bármely országának.A rendőrök nemtől , kortól, bőrszíntől függetlenül elég durvák a polgárokkal.A tudósok , feltalálók azért mennek oda mert ott dollár milliókkal áldoznak a tudomány oltárán.Van pénz kísérletezni , feltalálni.A szakképzett munkaerőt meg zöldkártyával meg egyébbel csalják oda.Ők megtehetik hogy csak a magasan képzett embereket engedjék letelepedni.Megtehetik hogy olyan törvényeket hozzanak amiről a kérdező beszél , hiába az USA nagyhatalom méghozzá "atommeghajtású" nagyhatalom.
2012. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!