Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történne, ha egy hatalmas...

Mi történne, ha egy hatalmas "vasfüggöny" kettétörné a globális piacot?

Figyelt kérdés
Kézenfekvőnek tűnik a megoldás, hogy ha nem tudunk versenyezni egy piaccal, és tudjuk nélkülözni annak termékeit, inkább hermetikusan elzárjuk, így megszüntetjük a globalizációt, és a helyi piacok, így gazdaságok, emberek, ismét virágzásnak, gazdagodásnak indulhatnak. Mi történne, ha a nyugat elvágná magát az olcsón termelő kelettől?
2012. szept. 9. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Helyreállna a rend.
2012. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én egy hétig innék örömömben!
2012. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mitől indulna virágzásnak a helyi piacok? Miből tudnának termelni annyit és olyan minőségben,amire az embereknek szüksége van? Miből tudnának egyáltalán vásárolni?

A gazdaság nem virágzik fel,csak azért,mert valaki azt akarja!

2012. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Mellesleg volt vasfüggöny! Akkor sem virágzott a gazdaság és aki tehette,az ment nyugatra vásárolni mindenfélét!
2012. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi négyes, de Te éltél akkor?

Csak mert a válaszodból nem úgy tűnik.

2012. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem élt a négyes. Akkor nem írná, hogy nem virágzott a gazdaság.
2012. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Passzív rezisztencia a piacon!Ehhez nem kell kormányzati intézkedés!Annyi terméket zársz ki az életedből,amennyit csak akarsz!


De azt ne felejtsd el,hogy az elektronikai cikkeket,ruhákat,stb...többnyire keleten gyártják a nagyok is!

2012. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok! Éltem már akkor.Tudom,hogy mindenkinek volt munkahelye,megtudott tisztességesen élni,gyereket nevelni,házat építeni stb.

Tudom,hogy működött a mezőgazdaság,az ipari üzemek és látszólag működött a gazdaság.

Csak látszólag,mert az állam a veszteséges cégeket,termékeket dotálta!

Még így is nagyon sok dolog hiánycikk volt! Nem csak a nyugati árukhoz képest,hanem a belföldiekhez is.

Aki építkezett,az tapasztalhatta. Hiánycikk volt az építőanyag,a szerelvények stb.

Pedig akkor nem voltak olyan igények,mint a mai embereknek van.

2012. szept. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag Pamama és Szuez mint átjáró megszűnne az egyet jelentene az új világrenddel. A kerülőutakra a hajók jó része nem alkalmas, és a többlet üzemanyag elvinné a mostani látszólagos hasznot.
2012. szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne, hogy jó nagy szarban lenne mindenki. A nyugat azért, mert nem tudná olcsó munkaerővel megtermeltetni a termékeit, amiket használ (ma már majdnem minden műszaki cikk keleti gyárakban készül), de a kelet is szarban lenne, mert nem lenne, aki ha kevés pénzért is, de legalább dolgoztatná az embereket. Képzeld el ezt a következőképpen: vagy te meg én. Neked kéne egy kocsi. Én tudom hogy kell legyártani, de nincs pénzem. Neked van pénzed, de nem tudod legyártani. Én a pénzedért legyártanám neked. Ha nem kereskedünk mi történik? Semmi. Nekem nem lesz pénzem, neked nem lesz kocsid. Persze ez általánosító példa, de a vasfüggöny egyik oldalán maradna a tőke, a másikén a munkaerő. Hát ebből jó nem sülne ki az biztos...
2012. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!