Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A globális felmelegedés...

A globális felmelegedés okozója az emberiség? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék. Tudom, hogy az emberi környezet szennyezés rossz az állatoknak.

Engem most csak a globális felmelegedés iránti vélemények érdekelnek.


2012. aug. 14. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
A globális felmelegedés az egy természetes folyamat. A Föld nem kevesebb mint négy milliárd éves történelme során volt magasabb hőmérséklet is a Földön pedig akkor az ember még egy őshüllő lehetett.
2012. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A melegedés ugyan természetes, de a sebessége nem! Erősen valószínű, hogy az emeber jelentős mértékben felgyorsította, ami nagy probléma, mert az élőlényeknek pont idő kéne az alklmazkodáshoz. Ha pedig egyszer összeomlik a tápláléklánc, akkor abból nagy bukta lesz az embernek is.
2012. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mátyás3 ***** válasza:
77%
Nincs egyetértés a tudósok között, hogy a most zajló felmelegedés van-e szerepe az emberi tevékenységnek , és ha van akkor az számottevő-e. Szerintem igen
2012. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Az tény, hogy máskor is voltak melegebb időszakok, aztán jégkorszakok, de nem ilyen gyors volt a folyamat. A mostani egyértelműen az embernek "köszönhető". Szerintem előbb-utóbb bekopogtat a következő jégkorszak, az a bolygó természetes vészreakciója a túlmelegedés ellen, csak nem jön egyik napról a másikra.
2012. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
CLIMATEGATE - beírod googléba, megtudod
2012. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem. A globális felmelegedés a Föld természetes hőingadozása, nem ember okozza. Ugyanakkor az ember más területen épp eléggé kártékony.
2012. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
A Krakatoa 2 hét alatt annyi károsanyagot szabadított a légkörbe mint az emberi tevékenység 600 év alatt.Úgyhogy szerintem semmi közünk hozzá.
2012. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A bioszfére szerves része az ember íly módon természetes folyamatnak tekintheő az a folyamat melyet modernkori globális felmelegedésnek mondanak. Ez egy ciklikus folyamat melyet az ember már többször átélt ... a török időkben volt egy jelentősebb lehűlési szakasz előtte 2000 éve meg melegedési fázis egyik csúcs pontja volt ... A sok co2 és egyéb szennyezők valóban emelik a hőmérsékletet és hatással lesz a történelmünkre .. de ezt a folyamatot egy vulkán kitörés is elindíthatja ...

Fel se tudjuk fogni mennyire nagy ez a bolygó és mennyi folyamat befolyásolja létezésünket ... :)

2012. aug. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon lassú, évezredes felmelegedés 1850 táján, vagyis az ipari forradalom táján egy hirtelen, exponenciálisan növekvő felmelegedésbe csapott át. És bár ez árulkodó jel lehet, nem egyértelmű bizonyítéka a globális felmelegedés emberáltaliságának.
2012. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a természetes életterek elpusztítása is igen jelentős ebben.

amibe az ember élen jár...

nézzük meg mi maradt amerikából...van pár nemzetiparkjhuk és kész...

2012. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!