Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik a legliberálisabb ország?

Melyik a legliberálisabb ország?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem Hollandia. De eléggé liberális még Dánia, Németország és a Skandináv államok.
2012. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is Hollandia.
2012. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Izrael.
2012. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Izrael liberális? Provokátor. Izrael olyan távol áll a liberalizmustól, mint Makó Jeruzsálemtől.
2012. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rémuralom ***** válasza:
100%
Az attól függ, mit értünk liberalizmus alatt. Merthogy ez is olyan, mint a többi izmus: mindenki használja a szót, és mindenki mást ért alatta.
2012. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Komplikato ***** válasza:
73%

Hát akkor tisztázni kell a szavak jelentését (tisztára mint egy harmadrangú scientolgiai tanfolyamon), hogy ki ért rajta szabadság elvűséget és ki szabadosságot? Vagy pláne egyebet.

De azért szerintem gáz, ha egy nyelvben egy szó majdnem ellentétes jelentésekben létezik, létezhet. Nehogy már magyar-magyar szótárral kelljen olvasnom mindent.

2012. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Norvégia, Svédország. Ott van Hollandia is, amelyik úgy először eszébe jut az embereknek, de attól hogy szabad füvezni meg melegházasodni, még nem liberális az ország.
2012. szept. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazad van hetes!


Tévedtem, a melegházasság és a drogok legalizálása tényleg nem a liberalizmus értékrendjéhez áll közelebb, hanem a keresztény konzervatív értékrendhez.


Kevés volt az a másfél év amit Hollandiában éltem, hogy ezt megtanuljam.

2012. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hollandiában már nem lehet füves cigit szívni nyilvánosan.
2012. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag az összes nyugat-európai ország (kivétel talán Írország) liberálisnak mondható, de én talán Franciaországot emelném ki.
2012. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!