Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amikor valaki Észak-Koreát...

Amikor valaki Észak-Koreát bírálja, miért nem veszi figyelembe az ország előnyeit?

Figyelt kérdés

-Gyakorlatilag a világ legbiztonságosabb országa. Olyan kiterjedten és szigorúan vannak megfigyelve az emberek, hogy senki se mer bűnt elkövetni


-A lopás ismeretlen fogalom. Mivel mindenkinek ugyanazok a tárgyak vannak meg, ugyanabban a mennyiségben, senki se nyerne semmit azzal, ha mástól valamit eltulajdonít


-Semennyi felelősséget nem kell vállalni az életben, az állam automatikusan a segged alá tol egy iskolát, egy lakást és egy munkahelyet



2012. szept. 26. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

??????

Cserébe: elnyomás, éhezés, fejletlenség, világtól való elzárás, EÜ ellátás borzalmas...

É-Korea a pénze nagy részét a hadiiparba nyomta, élelmet meg segélyként kér a többi országtól. Eü ellátás: egy magyar orvos volt kint, elmesélte mi van ott. Steril tűket többször is használják, 30-40 éves orvosi készülékeket használnak.

Nem tudom emlékszel-e a 2010-es foci VB-re, ahol kint voltak. Az összes É-koreai szurkoló ügynök volt hogy figyeljék a csapat tagjait, majd otthon nyilvánosan megszégyenítették őket mert nem nyertek.

Ha ennyire tetszik, nyugodtan menj ki, ha 1 hónapnál tovább bírod jövök neked egy sörrel.

2012. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez mind lóf*szt sem ér a következő szó mellett: szabadság.


"az állam automatikusan a segged alá tol egy iskolát"


Ez itt is megvan. Csak a "nyócátalánossal" nem megy semmire az ember. Pedig azon átrugdossák a leghülyébbeket is. Bocs, hogy én ettől (nem is teljesen alaptalanul) többre tartom magam, és nem felel meg az, hogy egy lapon említenek egy síkhülyével.


"Mivel mindenkinek ugyanazok a tárgyak vannak meg, ugyanabban a mennyiségben"


Nekem viszont a kék bigyó jobban tetszik, mint a zöld izé, így én több kék bigyót szeretnék, és fölösleges, hogy legyen zöld izém is. Úgyhogy nekem igenis sokat jelentene, ha valakitől megszerezném az ő kék bigyóját.


"Olyan kiterjedten és szigorúan vannak megfigyelve az emberek, hogy senki se mer bűnt elkövetni"


Két sima ötszázas bolti szarkát nyilvánosan kivégzünk, a többi meg fogja gondolni, hogy érdemes-e "gyerekcsínyt" elkövetni. Ha érdemesnek találják, akkor legalább ismét van cirkusz a népnek. Hamar leszoknának róla. Többre mennénk vele, mint a besúgói rendszerrel.


"Semennyi felelősséget nem kell vállalni az életben"


Többek közt a felelősségvállalás tesz minket emberré. Ha valaki nem képes egy fikarcnyi felelősséget sem vállalni, az inkább ugorjon egy kútba. Igaz, az összes kút hamar megtelne "emberekkel".

2012. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Mért bírálná bárki is Észak-Koreát, hacsak nem irígységből? Én nagyon szeretnék ott élni és szerintem mindenki más is, csak oda bizony nagyon nehéz bejutni. Mások viszont ezt nem ismerik el, inkább lefújjogják.
2012. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, eléggé szomorú, szürke és szerencsétlen ember lehetsz, ha téged ezek a dolgok így önmagukban boldoggá tehetnének :(
2012. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 gabor9 ***** válasza:
83%
miről beszélsz kérdező?? Észak-Korea a világ legelnyomottabb országa, egyszerűen nevetséges ami ott folyik. Pár napja azért börtönöztek be pár fiatalt ÉVEKRE, mert kritizálták a neten az államukat. A világ kigyógyult a kommunizmus nevű betegségből, Észak-Korea ragaszkodik hozzá. Ebből jön, hogy foci vb-n az észak-koreai focisták a vb alatt megpróbáltak megszökni, nehogy vissza kelljen menniük észak-koreába, mert ugyebár kimenni-bemenni tilos. Beteges egy hely....
2012. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

"Mivel mindenkinek ugyanazok a tárgyak vannak meg, ugyanabban a mennyiségben, senki se nyerne semmit azzal, ha mástól valamit eltulajdonít..."

Én nem hinném, hogy annyira meglenne mindenük. A legtöbb ember az alapvető élelmiszerekhez sem jut hozzá, így sokan éheznek. A segélyek a hadsereg részére kerülnek kiosztásra, elkerülendő a lázadást. Aztán képeken lehet nagy ritkán látni az észak-koreai "köznépet"; elárulom neked, hogy az állandó szűkölködés miatt sokkal alacsonyabbak a dél-koreaiaknál, nem vicc!

2012. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 asmosys ***** válasza:
89%

Józanész szabin van?

Ismeretlen a lopás? Ami ismeretlen az ottani bűnözési statisztika. Amiről nem hallasz nem jelenti hogy nincs. 90-es évek közepén a lakosság 10% halt éhen, most készülnek az ismétlésre. Nyilván nem láttak olyat hogy valaki kaját lop.

Ingyenes iskola. Az kb itt is megvan. Igaz kicsit drágább, de ér is valamit.

Lakás átlag kb 30 nm és esélyed sincs nagyobbra.

Kicsit élhetnél ott, hogy gyűjtögess még némi okosságot nekünk az országról. :)))

2012. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (ha lehet így hívni téged): költözz el Észak-Koreába.
2012. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

"A lopás ismeretlen fogalom."


Csakúgy, mint az evés.


"Semennyi felelősséget nem kell vállalni az életben, az állam automatikusan a segged alá tol egy iskolát, egy lakást és egy munkahelyet"


Akkor van értelme élni?

2012. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jól működő dolog lenne ez hogy ha nem lenne ott akkora a csóróság amekkora.
2012. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!