Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államoknak melyik...

Az Egyesült Államoknak melyik elnök jelölt lenne jobb választás?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy melyik elnök tudná jobban irányítani az országot és lassacskán lejjebb faragni a hatalmas állam adósságukból?

Szóval melyik elnök?

Romney vagy Obama???



2012. szept. 29. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A szerecsenkirály a befutó nálam. Az adósságot jelentősen lejjebb faragni, egyik se tudja, de a kis bokszos kevésbé agresszív külpolitikailag, mint az a mormon gyerek.
2012. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Obama.
2012. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Antimod ***** válasza:
97%

Teljesen mindegy, az USA a pénzvilág kezében van. Az elnökválasztás pedig egyrészt már cenzúrázva van, másrészt a majdani elnök úgyis úgy táncol, ahogy fütyülnek neki.

Persze külpolitikailag nagyon kemény gyerek lehet, de próbálna csak gazdasági fordulatot bevezetni odahaza... nem sokáig maradna a helyén.

2012. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Obama újraválasztásának örülnék. Ha a republikánusok nyernek, megint folytatják a fegyverkezést és a háborús politikájukat, ami már eddig is rengeteg kárt okozott a Közel-Keleten.
2012. szept. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Obama, nekem a republikánus jelölt egyáltalán nem szimpatikus, voltak neki olyan elszólásai, amik után köszi, de nem akarom, hogy az USA élére ilyen ember kerüljön. Obama kész megváltás volt Bush után, nem kéne most visszahozni egy újabb Bush-kaliberű embert, aki megint háborúba sodorja az országot. Ha Obama semmi másban nem lesz jobb, de megakadályozza, hogy a Közel-Keleten újabb háborúba keveredjen az USA, akkor már megéri, hogy ő nyerjen.
2012. szept. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 vasálarcos ***** válasza:
67%
a fene tudja, én Obamától irtózom, a demokratáktól is, ám Romney politikája valóban elég agresszív.De hát háborúzzanak csak a jenkik, majd jól ráfáznak előbb-utóbb, az oroszok is végül buzgón megszívták. Nekem Reagen volt az utolsó szimpatikus USA-elnök, esetleg egy-két vonásában az idősebb Bush, a többi azóta kutyaütő.
2012. szept. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Én egyáltalán nem támogatnék egy olyan elnököt - Romney - aki képes volt ateista apósát kikapartatni a sírból, hogy megkereszteltesse. Viszont Obama sem volt olyan jó elnök, ahogyan azt sokan hitték, szerintem sok tekintetben katasztrofálisabb volt Bushnál is. Igaz, legalább nem volt agresszív.
2012. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Obama.


Romney nem teljesen normális, bár ez a repubok jó részére igaz. Vallási fanatikus, háborúpárti, világvége-végítélet-stb. mániás kretének, van Tea Party-t republikánus ismerősöm, komolyan, olyanok, mint a nácik, csak más köntösben. Egy ilyennek túl nagy hatalom egy olyan erős és fejlett országot vezetése, mint az USA. Pár nyilatkozata után Romneyból még azt is kinézem, hogy az oroszoknak vagy Kínának nekiugorjon, ha épp úgy adódik.


Szóval nem csak Amerikának, hanem szerintem az egész világnak jobb választás lenne Obama. Intelligens, toleráns fazon, nekem nagyon szimpatikus.

2012. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, hogy az Egyesült Államoknak melyik lenne jobb, de a világnak mindenképpen Obama.
2012. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!