Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jól járt Lengyelország az EU...

Jól járt Lengyelország az EU tagsággal?

Figyelt kérdés

Erről kéne nekem esszét írnom. Ez a téma nekem valahogy kimaradt, úgyhogy a segítségeteket szeretném kérni. Olvasgattam cikkeket, valahol azt írják jól járt, valahol azt, hogy nem. Meg igazából nem is tudom, hogy nem hülyeségeket írtak-e.


Leírnátok azt is, hogy mért járt/nem járt jól vele? De ha tudtok egy-két megbízható, részletes cikket erről, azoknak is nagyon hálás lennék. :)



2012. szept. 30. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Milyen órára kell, milyen tanárnak? milyen érdeklődésű stb stb...

véleményem szerint am nem jártak jól ők se ... de te esetedben csak a jegy számít így aszerint kell megfogalmazni a véleményedet, h. mit várnak el tőled!

2012. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Angol órára kell. Milyen érdeklődésű? Inkább úgy mondom, hogy nagyok az elvárásai, szerintem hülyének nézne, hogy én erről a témáról magamtól nem tudnék semmit írni.


Az esszének kb abból kell állnia, hogy az elején leszögezem, hogy az én véleményem szerint jól járt/nem járt jól a tagsággal, és ezt két bekezdésen keresztül érvekkel alátámasztom, majd pedig egy bekezdésben megemlítek pár ellentétes állítást ilyen kezdettel, hogy "Bár ez meg az történt, én mégis állítom, hogy..." vagy "Mindazonáltal..."

2012. szept. 30. 15:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy miért járt jól (azt írták, hogy ki tudta fizetni az adósságait), és miért nem (olvastam, hogy egy csomó fiatal kivándorolt az országból külföldre dolgozni, de akkor ez az előzővel hogy függ össze? :) )
2012. szept. 30. 15:43
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Ahogyan ezt a cikket olvasom, azok szerint jól jártak a lengyelek: [link]

Meg itt is sok cikk van róla:

[link]

Itt nem nagyon érdemes kérdezni, főleg ahogyan az első két hsz.-t is olvasod.

2012. szept. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Eu tagsággal még egyetlen ország sem járt jól, mért épp a lengyelek lennének kivételek?
2012. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem járt jól, mint ahogyan mások sem.
2012. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Komplikato ***** válasza:

Én nem olvastam sem azokat a linkelt gazdasági cikkeket (még), sem nem tudom mi a forrása a negatívan nyilatkozóknak, de azt látom, hogy hazánk vállalkozásaival szemben egy lengyel cég kapásból 8-12 nyelvű oldallal van fent, olcsó, bármit bevállalnak a megrendelő kérdése szerint, és egész EU-ba szállítanak is.

Míg felénk az összes "egyedi bútoros" asztalos csak hümmögött ha nem az egyen gagyi bútor kellett volna, és az egy aki bevállalta is egy köztes verziót volt hajlandó megcsinálni. Persze nem csak bútor ügyileg megy így náluk, van számtechbolttól kezdve az építési cégig minden. Több embertől hallottam, hogy olcsóbban, gyorsabban és szakszerűbben dolgoztak még utaztatással is, mint a hazai "két fele meló előtt és hárman nézik míg negyedik lapátol" cégek.


Szóval kihasználják a lehetőségeket. Nálunk meg marhára nem.

2012. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Komplikato válasza:



Haver, téged aztán lehet hülyíteni!

De te inkább ne próbálj másokat!

2012. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van amivel jól jártak. Németországban pl hasznosítják az olcsó munkaerőt, sok gyárat építettek és gondolom több a külföldi befektető.

De sokat adtak érte. Ott is komoly probléma, hogy minden külföldi magánvállalatok kezében van, rájuk kényszerítenek rengeteg olyan dolgot amihez nekik sincsen ínyükre. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy elmondjam: szerintem ki kell használni az EU lehetőségeit amíg lehet aztán ha süllyed a hajó elhagyni. Csúnya dolog? Kit érdekel? A történelem csak a győzteseket tartja számon.

2012. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!