Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen hatása lesz annak,...

Milyen hatása lesz annak, hogy Izraelben a nacionalista szélsőjobb kerül hatalomra? Közeledünk a 3. világháborúhoz?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 26. 17:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"De a meglévő telepeket folyamatosan bővíti, új lakóparkokat épít és a palesztinok földjeit, kútjait is gyakran elkobozzák."


Natanjahu befagyasztott minden bovitest a telepeken, meg az elromlott vizvezetekeket sem lehetett megjavitani - cserebe a targyalasok folytatasat kerte. Mikor a palesztinok 10 honap utan sem voltak hajlandoak targyalni, akkor engedelyezte csak a zsido falvak teruleten BELUL az epitkezest.

Ami pedig a - szerinted - foldek, kutak kisajatitasat illeti, az mutatja, hogy egyaltalan nem vagy tisztaban azzal a valtozassal, amelyet eppen Izrael Allam megalakulasa okozott a teruleten. Ma mar a beduinok sem kutakat hasznalnak viznyeresre, hanem kinyitjak a konyhaban a csapot. Ugyanis Izrael mindenhova bevezette a vizet.


" Attól még, hogy egy osztrák gazda földet fog vásárolni Vas megyében, az a terület nem lesz Ausztria. "

Nem bizony, az tovabbra is Magyarorszag tulajdona. Csakhogy Magyarorszag mar tobb mint ezer eve letezik, ARAB PALESZTIN ALLAM PEDIG SOHA NEM LETEZETT A FOLDON.


"Az izraeli politikusok legalább olyan szélsőségesek, mint az európaiak."

Kiveve az europai szelsojobb "politikusait".


Amit a vizhasznalatrol irtal, az ugy marhasag, ahogy van.


"Az egykori Palesztinából a mai Ciszjordána már csak a terület 1/5-e és ennek is le kellett volna mondani 8 százalékáról."


Ez reszben igaz, mert az egykori Palesztina (akar mint a Torok Porta egy vijaletje, akar mint Angol mandatumterulet) a mai Jordaniat is magaban foglalta. Az elso vilaghaboru alatti es utani angol-zsido targyalasok alapjan a Jordan keleti partja lett volna arab-palesztina, a jobb part pedig zsido-palesztina. Csak az angolok pillanatnyi (teves) politikai erdekeik szerint megszegtek az egyezseget es egy beduin torzsfonoknek adtak a keleti partot - ez ma Jordania. Lakossaganak tobbsege "palesztin".

De ismetlem: ARAB PALESZTIN ALLAM SOHA NEM LETEZETT A FOLDON.

2012. okt. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Izrael már vagy 10 éve nem alapított új telepet"


Legalábbis Izraelben...

2012. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 hetoke válasza:
kerdezo egesz Izrael ertektelen sivatg volt,csak a zsidok kemeny munkaval viragzo orszagot csinaltak belole,de ezt az araboktol hiaba varod nekik budos a munka jobb sirni hogy igy a zsidok ugy a zsidok.
2012. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Miert, szerinted elozo, Magyarorszagon Izrael alapitott uj zsido telepulest? - Megnyugtatlak, hogy NEM. Es sehol a vilagon.
2012. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bocs, a valaszom 09:49-nek szolt.
2012. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Izrael már vagy 10 éve nem alapított új telepet"

De a meglévő telepeket folyamatosan bővíti, új lakóparkokat épít és a palesztinok földjeit, kútjait is gyakran elkobozzák.



erre már előttem válaszoltak, hogy csak településhatáron belül bővítik és fejlesztik. A települések határai már jó ideje nem változtak.


---------------------


""az általad felsorolt települések rendre zsidók által tulajdonolt területek voltak '48 előtt, amit a jordánok elfoglaltak 48-49ben. Szóval ezek alapból zsidó területek voltak. "

A föld tulajdonjoga és a fennhatóság két különböző dolog. Attól még, hogy egy osztrák gazda földet fog vásárolni Vas megyében, az a terület nem lesz Ausztria. "


Magyarország egy létező ország, tehát ott megvan, hogy a tulajdonjog az osztrák gazdáé is, attól még a terület fennhatósága a magyar államé. Palesztinában viszont nem volt ilyen, azok a területeknek a fennhatósága 1918ig az oszmán birodalomhoz tartozott, '18-tól '48-ig meg a britekhez hivatalosan átmenetei jelleggel. Utána '48-ban függetlenedett a terület, ami utáni harcokban a jordán hadsereg foglalta el és birtokolta a nemzetközi közösség szerint illegálisan egészen '67ig, amkor az izraeliek elfoglalták.

Tehát itt nincs kihez rakni a fennhatóságot, mint Magyarország esetén, és főleg nem a ma magukat palesztinoknak nevező csoport számára, akik soha semmilyen módon nem birtokolták ezeket a területeket (sem de facto, mint jordánok, sem de jure, ahogyan még anno az oszmán birodalom).


----------------------

"Az izraeli politikusok legalább olyan szélsőségesek, mint az európaiak."


Miért is? Mert olyan jól hangzik? Azért mert létrehozták, és minden külső támadás ellenére fent is tartották az egész térség egyetlen működő demokráciáját?

Nem hiszem, hogy lenn még egy ország, ami éveken keresztül ennyire passzívan tűrné pl. hogy több, mint tízezernyi rakétát lőjön ki rá a szomszédja.


Itt Európában a szlovákok behozták a nyelvtörvényt. Izraelben az arab hivatalos nyelv. Nyugat-Európában több helyen betiltották a burka viselését meg meccsetek építését. Izraelben a legszentebb zsidó emlékhelyen áll a nagy iszlám meccset, az izraeli kormány döntése folytán a muzulmán vallási tanács felügyelete alatt, és szintén az izraeli kormány által hozott rendelet miatt még csak imádkozni se szabad ott nem muzulmánnak - és ezt az izraeli rendőrség tartatja be. Tehát a zsidó vallás legszentebb helyét, ami teljesen Izraelben is van, átengedték a muzulmánoknak, és a zsidók még imádkozni se mehetnek fel.

Vagy mutass már nekem még egy olyan országot, ahol az állam által finanszírozott kisebbségi szervezetek meg önkormányzatok az államalapítás ünnepét gyásznapként szervezik meg - mi lenne itthon például ilyen esetben, ha valamelyik kisebbségi önkormányzat ezt megpróbálná eljátszani...

Egyébként a "nacionalista szélsőjobb" Yisrael Beitenu-nak ez volt az egyik nagy "nacionalista szélsőjobb" javaslata, amit keresztül is vitt, hogy azokat a szervezeteknek, amik az államalapítás ünnepét gyásznapként szervezik meg, azoknak az állami támogatását emiatt csökkenteni lehessen, hogy nehogy már az izraeli állam finanszírozza már azt, hogy azon sírnak, hogy miért is alakult meg Izrael, és miért létezik még...


-----------------------


""települések Ciszjordánia másik oldalán jöttek létre, ahol a víz megy"

Itt ha a Jordán folyó völgyére gondolsz, tudom, hogy stratégiailag fontos terület, de Izrael már békét kötött Jordániával. Itt kevés zsidó telepes él, így Izraelnek le kell mondani erről a területről."


Nem, ezt félreértetted. Nézd vissza, amikor azt írtam, hogy a "települések Ciszjordánia másik oldalán jöttek létre, ahol a víz megy", akkor a palesztin településekről írok, annak nyomán, hogy miért él alig néhány palesztin a HATÁRMENTI Izraeli telepek környékén. A határmenti pont a másik oldalán vannak Ciszjordániának, pl. Jeruzsálem körül. Ezeket stratégiailag nem lehet feladni, mert Izrael annyire keskeny ország, és ráadásul lapos ország, és pont ezen a határszakaszon fut egy hegyvonulat végig, amiről egész Izraelre rálátni. Tehát ha azt átadják, akkor a teljes keleti oldalról védtelenné teszik az országot bármilyen támadással szemben, akár csak szimpla sufni tuning tüzérséggel is már lehet lőni pl. Jeruzsálemet, egy minimális szinten modernebbel tüzérséggel meg gyakorlatilag bármit (ahogyan '67ben ez ment is), vagy egy bármely ellenséges harcigép pillanatok alatt keresztül repül az egész országon, mielőtt még reagálni tudnának. Ezért van az, hogy az a hegyvonulat, ahol a radarállomások meg a biztonsági pontok vannak, azt nem adhatják fel, max ha valami nagyon nagyon komoly nemzetközi garanciát kapnak a biztonságukra.


Ezért van az, hogy míg az egyiptomiakkal meg tudták azt csinálni, hogy az egész Sinai-t visszaadták, mert ott volt elég hely a Sinai-félszigeten egy buffer-zónára, meg ahogy azt is meg tudták engedni maguknak (bár a déli kisebb városokat ezzel együtt beáldozták), hogy Gázából teljesen kivonultak, mert hosszúkás az ország, így délről ellőni egészen a közepéig már távolság, addig Ciszjordániában ezt már nem lehet bevállalni.


----------------


"És Izraelben azért lehetséges a gazdálkodás a félsivatagos területeken is, mert kiépített öntözőrendszer van az országban, ellocsolva a Jordán vizét. "


Az izraeli mezőgazdaságban főleg újrahasznosított szennyvizet használnak, emellett a vízszükségletük egyre nagyobb részét fedezik a tengervíz lepárlásából. Most már ott tartanak, hogy töltik vissza a vizet a folyókba.

Szóval öntözőrendszereket a palesztinok is tudnának csinálni (sőt, kaptak is anno, amikor Gázából kivonultak az izraeliek, az izraeli kormány direkt fizetett a kitelepített telepeseknek, hogy ne szereljék le a üvegházakat meg a berendezéseket, hanem hagyják ott, hogy a palesztinok tudják folytatni a termelést ugyanúgy - a palesztin fegyveresek az egészet lerombolták, amint átvették...). Pénzt eddig is annyit kaptak, hogy a vezetőik alig bírták tömni a svájci bankszámláikat, ilyen projektre úgyis kapnának külön, a technológiai is már megvan, az izraeliek már kifejlesztették, nem nekik kellene azt sem.

2012. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Az a véleményem, hogy igazából Izrael a betonfal építésével már kijelölte az arab állam határait. Mivel ő van fölényben ebből nem is kíván engedni.


A másik érdekes kérdés, hogy ha létre is jönne a Palesztin állam, akkor az működőképes lenne-e. A nagyhatalmak kétállami megoldásról beszélnek, figyelmen kívül hagyva, hogy Ciszjordánia és a Gázai övezet egymástól el van szigetelve. Ha egy államba próbálnák őket egyesíteni, szerintem ugyan úgy szétszakadnának, mint Pakisztán 1971-ben. Jelenleg is komoly politikai ellentétek vannak a két terület között. A politikusok úgy tesznek, mintha ez a probléma nem létezne.


Szerintem az lenne a megoldás, ha Ciszjordánia Jordániával alkotna egy államszövetséget, a Gázai övezet pedig önálló lenne, ha Egyiptom nem hajlandó befogadni.

Mi a véleményetek erről?

2012. okt. 27. 17:30
 18/19 anonim ***** válasza:

Errol a palesztin vezetest kene megkerdezni.


Az oszloi szerzodes utan Izraelben kiepitettek egy gyorsforgalmi utat Ramalla es Gaza kozott, ahol a palesztinok biztonsagban kozlekedhettek. Ez azt jelentette, hogy nem igazoltattak oket az atlepesnel, nem vizsgaltak teherauto rakomanyokat, tehat pld. terroristak is szabadon kozlekedhettek.


A baj az lett, hogy a terroristak siman lementek a gyorsforgalmi utrol es gyilkoltak, lovoldoztek, robbantottak, meg 180-al mentek be az izraeli varosokba baleseteket okozva, stb. Ugy, hogy vegul is az ellenorzest vissza kellett allitani.

2012. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Szerintem az lenne a megoldás, ha Ciszjordánia Jordániával alkotna egy államszövetséget, a Gázai övezet pedig önálló lenne, ha Egyiptom nem hajlandó befogadni.

Mi a véleményetek erről?"


Azt, hogy fenntarthatóság szerint ez lenne talán az egyetlen jó megoldás, de sajna nem sok esély van rá, mert minden fél ellenérdekelt. Jordániának sem hiányoznak a palesztinok (ők anno lényegesen keményebben léptek fel a PFSZ ellen, mint az izraeliek, át is kellett költöznie a PFSZ-nek akkor Libanonba), az egyiptomiak dettó, a palesztin vezetés meg főleg nem érdekelt ebben.

2012. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!