Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A horvátországi és boszniai...

A horvátországi és boszniai szerbek miért nem csatlakozhattak Szerbiához 1991-ben?

Figyelt kérdés

Szóval ezt miért tartja mindenki igazságosnak, hogy nem engedték meg nekik?


Ha a horvátoknak jogukban állt kiszakadni Jugoszláviából és önállósodni (egyetértek vele én is), akkor a horvátországi és boszniai szerektől milyen jogon tagadták meg, hogy ők meg Szerbiához csatlakozhassanak (v. Kis-Jugoszláviában maradhassanak)?


Kétféle igazság?



2012. nov. 1. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A nagyhatalmak egyetértettek abban, hogy Jugoszláviának a belső határai mentén kell felbomlani (mint pl. a Szovjetunió esetében is történt), nem engedélyezték a belső határok megváltoztatását. Viszont új határok is létrejöttek: megalakult a boszniai Szerb Köztársaság (Republika Srpska) és később Koszovó független lett Szerbiától.
2012. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írta, bár ez szerintem Bosznia esetében egy rossz döntés volt. Csak azt érték el vele, hogy azóta is Bosznia egy "kettő az egyben" ország, lényegében a horvát-bosnyák és a szerb entitás különálló, egymással acsarkodó államként működik, a bosnyák szövetségi szint pedig gyakorlatilag életképtelen. Apróság, de pl. a bosnyák szövetségi államnak ma sincsenek állami kitüntetései, mert nem tudtak megegyezni a közös szimbólumokban. Meg semmi másban sem.
2012. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert természetesen a nyugati szövetségesek ismét kettős mércét alkalmaztak és vetették meg a hosszan tartó gyűlölet csíráit. Az, hogy természetes határok mentén kellett felbomlani azzal én nem tudok mit kezdeni. Tagköztársaságokról beszélünk? Mert akkor nem értem miért lenne az igazságos, amikor figyelmen kívül hagyja az etnikai arányokat, amire oly sokat hivatkoztak.
2012. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!