Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kínai kormány miért verte...

Pro Patria kérdése:

A kínai kormány miért verte véresre a kínai állam érdekei mellett kiálló, Japán ellen tüntető kínaiakat a nemrég kialakult szigetvitákban?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a részleteket, nem is hallottam az esetről, ezért jó lett volna valami link hozzá. E nélkül azt tudom mondani, hogy talán azért, mert Kínában nincs olyan, hogy spontán megmozdulás, még a kormány mellett sem. Ha nem vezényelték ki őket, és e nélkül, a saját szakállikra akcióztak, az ott büntetendő. Meg lehet, hogy egy ilyen megmozdulás már nem illett bele a képbe, ezt a kínai kormány nem tartotta kívánatosnak.
2012. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]

Én is hasonló okokat tudok egyedül elképzelni, mint amit írtál.

2012. nov. 1. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert Kína kormánya nem tűr semmiféle tüntetést még ha az állam mellett szól akkor sem.


Meg Kína bármennyire is kapitalista gazdasági rendszert épített ki még mindig egy diktatúra.

2012. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez tiszta sor. kezdetben a hivatalos Kína még bátorította és szervezte ezeket a "népi" megmozdulásokat, de spontán akcióként már nem kér belőlük. Hova vezetne ez? -kérdezhetnénk egy híres filmsorozat egyik szereplőjével. Mi az, hogy csak úgy összejön pillanatok alatt 20 ezer aláírás? Aki erre képes, az még sok minden másra is, netán valami más célból gyűjt aláírást és szervez tüntetést. Ezt csírájában el kell fojtania egy diktatúrának.
2012. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem ha elolvasod a kérdést, nyilvánvaló a válasz... Mire akarsz kilyukadni?
2012. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Arra, hogy véresre vernek egy tüntető tömeget, amely Kínát élteti, kínai zászlókkal vonul fel, a kínai állam érdekei mellett áll.
2012. nov. 1. 18:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Na ez az! Biztos, hogy ez a kínai állam érdeke?
2012. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
megszokásból
2012. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 18:27-es válaszoló!


Hiszen ha Kínának nem lenne érdeke megtartani a szigeteket, már rég átadhatták volna Japánnak.

2012. nov. 1. 22:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Próbálj egy kicsit árnyaltabban gondolkodni! Lehet, hogy a kínai állam akarja vissza a szigeteket, de azt ő akarja megmondani, hogy milyen módon. Ő akarja szabályozni a balhé fokát is. Ebbe nem kell spontán beleszólni senkinek. Nem csak a célt mondom meg én, hanem a módszert is. Ez van mögötte.
2012. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!