Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a jelenlegi kormány képe...

Mi a jelenlegi kormány képe egy magyar fiatalról? Most komolyan, a megszorítások mellett biztos van valami elképzelésük arról is, hogy mit tehetnék.

Figyelt kérdés

2012-ben mentem volna egyetemre, de annak alapján, amit hallottam, búcsút inthetek annak az álmomnak, hogy értelmiségi lehessek. Nem tudom kiköhögni a tandíjat a kolesz/albérlet és a "meg-azért-eljünk-is-valamiből" költségei mellett. Ugyanakkor hallom, hogy senki nem kap munkát, a szakmai tanfolyamok legalább ennyibe kerülnek, mint a felsőoktatás, a közmunkákra túljelentkezés van, ráadásul érkezik egy népvándorlási hullám, ami elveszi az alsó kategóriás munkákat.

Tényleg nincs más út, mint elmenekülni innen?


2011. szept. 26. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyenlőre úgy néz ki, a menekülés a legjobb út sajnos.Ha nincs protekciód egy későbbi jó álláshoz, akkor inkább ne is pazarold a pénzed továbbtanulásra, hanem menj ki külföldre.
2011. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként miféle népvándorlási hullám érkezik?
2011. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolnám, hogy tanulj és akkor felvesznek állami képzésre... Értem én, hogy kevesebb helye lesz, de nem 0. A szakmai tanfolyamok meg ingyenesek. Van 1-2 okjs szak, amiért tényleg fizetni kell, de a 90%-a ingyenes.

próbálhatsz elmenekülni, de külföldön is van tandíj. hova mennél és mit csinálnál?

2011. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl az első OKJ 23 éves korig ingyenes. Amúgy meg nem az összes szakon lesz csökkentés. Én személy szerint olyanra megyek amit nem csökkenteni akarnak. Sőt Matolcsy inkább növelni akarja.
2011. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Roppant egyszerű a helyzetedre a megoldás: tanulj úgy, hogy felvegyenek államira. Azért a legtöbb helyre 400 körüli ponttal már be lehet kerülni, annyit meg igazán nem bonyolult összeszedni.
2011. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, vetesd fel magad államira, aztán írj alá ide 7, vagy 15 évet a szarba.


Ha ezt elfogadják szerdán, akkor komolyan elgondolkodok a skót egyetemen, amit kinéztem. EU állampolgároknak BA ingyenes, könnyebb megélni, a diákhitel sem egy rablás, stb. Pedig szívesen maradtam volna, és dolgoztam volna itthon. Hát ez van, a kormány így akarta.

2011. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tetszik a ***** válasza:

Idézem:


"A tanulónak joga, hogy anyagi nehézségei esetén részletfizetési lehetőséget vagy fizetési mentességet kapjon, ill. szociális ösztöndíjban, támogatásban részesüljön."


(Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata - 1949)

2011. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

""A tanulónak joga, hogy anyagi nehézségei esetén részletfizetési lehetőséget vagy fizetési mentességet kapjon, ill. szociális ösztöndíjban, támogatásban részesüljön." "


Van részletfizetési lehetőség. Diákhitel.

2011. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!