Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lesznek még polgárháborúk...

Lesznek még polgárháborúk Európában? Hol a legsúlyosabb a helyzet?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik a Balkánon: Görögországban, Bulgáriában, Macedóniában, Boszniában, Szerbiában, de akár Magyarországot is ide sorolhatjuk súlyos konfliktusok vannak a társadalomban (főleg a romák, muszlimok és a többségi nemzet között). Sokan várták, hogy az EU majd megoldja a problémákat, de szerintem nem fogja. Mi lenne a megoldás?
2012. nov. 4. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Boszniában jelenleg is békefenntartó katonák állomásoznak, nélkülük már rég összecsaptak volna a bosnyákok.
2012. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dél-szlávoknál talán, mert sikerült megint szerencsétlen módon felosztani a határokat, nem követve a nemzetiségeket.
2012. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem "még" , hanem csak azok lesznek, országok közötti háborúk már nem valószínűek. Érdekes egyébként, ahogy az ember nyugat felé átlépi a határt ezekről a dolgokról nyíltan beszélnek, csak itt dugják a homokba a fejüket a választók és a politikusok és azon aggódnak, hogy a kormány miért írja össze a hadköteleseket.

Azokban az országokban ahol megvan az erő és az akarat (itt elsősorban pl. Franciaországa) ott a zavargásokat brutális módon csírájában elfojtják majd(egyébként északi szomszédunknál is jobb a helyzet) félresöpörve minden uniós aggályoskodást, efelől ne legyen kétségünk, de itt nálunk, se erő, se politikai akarat nincs meg erre, ezért itt hosszabb válságra és sok áldozatra lehet számítani, ami igen, nevezhető polgárháborúnak.

2012. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ a probléma nálunk nem mindig lehet beszélni problémákról, ilyen téren.

Nyugaton azért lehet mert sok kisebbség van, jelentős mennyiségben és mindenki megfelelően tudja képviselni az érdekeit.


Hazánkban pl a cigányságról nem lehet semmit mondani, a fiatalkorúak szülési rátáját, a tanulmányi szinteket, a szegénységet, hogy a börtönökben mennyi cigány van, ilyen statisztikát tilos készíteni, mert már magában a feltételezés is szélsőséges. De így tenni se tudnak ellene.


A másik, hogy igen nem tudom honnan való már a gondolat, de a civilizáltság addig tart, amíg van élelem.

2012. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lesz bizony.


A franciák mindig csináltak forradalmat ha nem tetszett nekik valami.Valahogy összetartóbbak mint a magyarok.

Egyébként nem éppen toleránsak a bevándorlókat , cigányokat illetően , nem is tekintik őket embernek.Dolgoztam Franciaországban és tapasztaltam.

Vannak bizonyos ruhadarabok amiket a bevándorlók viselnek.Tegyük fel egy adidas melegítő.

Na most egy ilyet egy francia soha nem vesz fel mert az a bevándorlók hordják.


A cigány probléma kezd elharapózni.Nem tűrik ezt az emberek a végtelenségig.


Bulgáriában például megfenyegettek cigányokat a bolgárok hogyha szaporodni mernek akkor elvágják a torkukat.


Szerbiában ha egy cigány terrorizál egy szerbet akár az utcán akár a buszon akkor odaáll 5 ismeretlen szerb és rendesen adnak a fejének.

Ilyen Magyarországon miért nincs?

2012. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komplikato ***** válasza:
Érdekes a felsorolásból pont Ukrajna maradt ki? Eléggé súlyos ott a helyzet szerintem most és lesz még rosszabb.
2012. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ukrajnában mi a gond?Úgy értem a gazdasági gondokat leszámítva.
2012. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy a viharba ne lenne? Ezért állították fel az Európai Csendőrséget, akik bárhol bármely tagállam felségterületén beavatkozhatnak, totális statáriumot hírdetve leverhetnek bármilyen lázadást. Ők is készülnek rá, már csak meg kell gyújtani a gyújtózsinórt.


Mindenhol vannak konfliktusok a különböző fajú emberek között, de a legrosszabb a helyzet Romániában, Szlovákiában (ahol Slota anno tankokat küldött ellenük), Magyarországon, Ukrajnában, és persze a déli államokban. Franciaországot azért nem sorolom ide, mert ott ahogy fentebb is mondták, ha a négerek balhéznának, elég gyorsan el lenne kenve a szájuk, ugyanúgy, ahogy az angoloknál és németeknél a muszlimoknak.


Lényegében az EU bevándorlási politikának ez a célja, hogy megteremtse a megfelelő hátteret egy jó kis polgárháborúnak. Ugyanúgy ahogy nálunk is a kisebbségi politika ezt a célt szolgálja. Hogy mi értelme van ennek, nem tudom. Gondolom a népesség radikális csökkentése.

2012. nov. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ukrajna kevert nemzetiségű ország.

Nagyon hatalmas részük orosz, bukovina térséget románok lakják, akik igencsak szeretnének kiszakadni. Újabban a kárpátaljai magyarok is öntudatra ébredtek, és harcolnak a jogaikért.

Az ország egyik fele európához, míg a konzervatívabb fele oroszországhoz szeretne tartozni.

Lehet a közeljövőben sok rész fog kiválni.

2012. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!