Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hányszor lehet megválasztani...

Snowdog kérdése:

Hányszor lehet megválasztani egy elnököt az USA-ban?

Figyelt kérdés
Egymás utáni, valamint nem egymás utáni ciklusokra is értem a kérdést. (pl: Obama)
2012. nov. 8. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2-szer. Obama már nem lehet elnök ezután.
2012. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:

Úgy tudom, hogy ha nem egymás utáni ciklusról van szó, elvileg lehet többször is, de egymás után csak 2x indulhat a címért valaki.


[link]


E szerint eddig Roosevelt volt az egyetlen aki 3x volt, de ha jól tudom ő félidőben meghalt rákban az utolsó ciklusa alatt.

2012. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Komplikato ***** válasza:
100%
Rossz volt a példa, mert akkor még nem volt a több ciklus egymás után kitétel és ő bizony zsinórban volt 3x.
2012. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez a törvény is az abszolút hatalom birtoklása ellen szól az amerikai alkotmányban, azaz kétszer választható. Roosevelt óta van az alkotmányban. Csak a háború miatt lehetett megválasztani 3szor úgy tudom előtte és utána minden elnök max kétszer volt választható. De mégsem 8 évig lehet valaki max elnök, mivel ha előtte alelnök volt és mondjuk az elnök halála után ő vette át az elnökséget, akkor max kevesebb mint 12 évet, amennyiben az eredeti választott elnök a megválasztása után rögtön meghal.
2012. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1951 óta két ciklusig lehet elnök valaki összesen.
2012. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Komplikato ***** válasza:
Elnézést a tévinformációért, tévesen azt gondoltam, hogy Obama pl. 2016-ban nem, de 2020-ban indulhatna és max. a 3 ciklus. De akkor benéztem. Köszönöm nektek a javítást!
2012. nov. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még egy javítás: FDR-t 4x választották meg.
2012. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors, és informativ válaszokat! Így már tiszta a kép! Mégegyszer köszönöm! :)
2012. nov. 9. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!