Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hányszor hiívahatnak be egy...

Hányszor hiívahatnak be egy évben közmunkára?

Figyelt kérdés
Szociális segélyben részesülök már dolgoztam az ökormányzatnál 2hónapot de most megint behivtak okt.1jétől. ezt kötelező elvállalnom?Én ugy tudom hogy 1éveben 1* hívhatnak be akkor jogosult vagyok a szociális segélyre.Most nem értem ezt mire véljem.

#szociális-segély-közmunka
2012. szept. 25. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos hívatalosan akárhányszor. Próbáld megbeszélni a polgármesterrel(és ne egy sima "aktatológatóval"), hogy Te voltál már, hívjanak mást!
2012. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De akkor mire fel szeretnéd a pénzt, ha nem dolgozol?
2012. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kivételezések miatt. Van akit egyszer sem hivnak be a van akit meg ötször meg akár többször is behivnak mert néhányan nem mernek utána nézni egy két dolognak itt ugyanis semmiről semmit nem mondanak.Ha meg a paraszt ember mer szólni hogy azért időközeben el szeretne menni munkát nézni mert van neki 3 gyereke akit etetni ruháztatni kell és nagyon jól tudja hogy ennyi pénzből nem lehet eltartani egy családot.Akkor még ő a szemét bunkó munkakerülő.Sajnos nem mindenki csöppen bele olyan környezetben hogy a szülők tele vannak mindennel.Na erre mondj olyat ami igazságos és érthető és szerintem nem csak mi vagyunk igy.Mert általánban azok az emberek mondják azt hogy nem akar a másik dolgozni akinek nem is kell mert van.Probálj meg élni tiszteségesen 80ezerből.ahol 35 a lakás és igy tovább.
2012. okt. 12. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:

De ha valaki munkanélküli, akkor miért gond, ha be kell mennie dolgozni? Milyen fontosabb dolga van? Nem hiszem hogy bárki is megfelelne annyi meghirdetett állásra, hogy napi 8 órában küldözgesse az önéletrajzait. Ha te mégis tudsz napi 8 órában állást keresni, szerintem felfedeztél egy új technikát, amit érdemes lenne másokkal is megosztani. (Nem kötözködésképp mondom, tényleg érdekel, ilyet még senkitől se hallottam.)

Az én tapasztalatom amúgy, hogy naponta fél óra az új hirdetések ellenőrzése, mert nincs valami sok új sajnos. Bármilyen keveset is kapsz a közmunkáért, az azoknak a fizetéséből megy, akik dolgoznak, szóval a minimum, hogy a munkanélküliként te is teszel valamit a közjóért. Ha a jelenleg szerencsésebb helyzetben lévő dolgozók segítenek neked, mint a közösség tagjának, akkor te miért nem akarsz segíteni a közösségnek? Ráadásul gondolj bele, amit csinálsz közmunkában, nemcsak a közösségnek, hanem a családodnak is jót tesz. Pl: tiszta, rendezett parkban játszhatnak a gyerekeid, ha elmész közmunkára játszóteret rendberakni. Ha úgy érzed hogy visszaélések vannak, akkor jelenteni kell a jegyzőnél vagy egyéb szervnél, nem pletykákra alapozva összeesküvéselméleteket szőni. Most rákerestem a részletekre és ráadásképp a közmunkával nagyobb az esélyed munkát kapni:

[link]

Meg azt is számítsd bele, hogy a közmunka is munka, tehát munkatapasztalat. A leendő munkaadók szemében jó pont, ha nincsenek üres foltok az önéletrajzodban, mert látják, hogy akarsz dolgozni.

2012. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ez mind jó és szép.Csak hiába jelentem azt amit mindenki lát a faluban (icipici faluban)teljesen mindegy mert a itt mindenki egyben van nem pletykára alapozuk ezt ugyanis pl. amit kivágnak a közmunkások fát azt miért viszi haza a polgármester tudtommal az nem a közcélt szolgálja vagy talán mégis?????De nem lehet szólni mert nem akar senki magának rosszat.A baj az hogy nem te vagy itt és nem te jártál igy.ezért szerintem ne itélkezz!!!!Senki nem mondta hogy nem akar itt dolgozni az ember de jelenleg lett volna más dolga is az embernek nem akarom mondani hogy mi de lett volna gondolj arra amire akarsz.ÉS ezzel a témát lezártam.eyg egyszerű kérdést tettem fel!!!Nem azt hogy mások itélekzzenek.A hivatlba is megmondták szemtől szembe h nem lenne köteles az ember bejönni de elintézik hogy megszünjön neki ez is.
2012. okt. 14. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!