Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hány darab magyar származású...

Ozmium42 kérdése:

Hány darab magyar származású politikus van a Knesszetben?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, aki nem zsidó, sem vallásilag, sem származásilag, de meg van az izraeli állampolgársága, és képviselő.
2012. nov. 27. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
37
2012. nov. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Az embereket mióta számoljuk darabban?
2012. nov. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pro Patria ***** válasza:
21%

Olyan talán van, aki Magyarországról vándorolt ki, és talán még tud is magyarul, de olyan, akinek "semmi köze" ne lenne a zsidósághoz, nem hiszem, hogy lenne.

Ha jól tudom, nem is kaphat állampolgárságot, akinek az anyja nem zsidó származású. De azt biztosan tudom, hogy az, aki igen, az viszont könnyen és gyorsan kaphat.

2012. nov. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jelemleg tudtommal egy sincs. De most valasztasok lesznek, es nagy az eselye, hogy egy Yair Lapid nevu ferfi be fog kerulni. Az o edesapja MO-n szuletett zsido volt, a holokauszt utan nem MO-ra, hanem Izraelbe ment vissza.
2012. nov. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olvastam el a kerdes alatti megjegyzest. Kereszteny magyarok nincsenek nagyon Izraelben, ilyen kepviselo pedig biztos, hogy nincs. Kereszteny ARABOK vannak a Kneszetben. A 120 kepviselobol talan 5-6 kereszreny arab illetve druz.
2012. nov. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha lesz idõm, megpróbálok utánanézni, viszont le kell írnom, hogy Pro Patria válasza sajnos - szokása szerint - az elsõ szótól az utolsóig hülyeség.


Vannak ugyanis a Knessetben arab képviselõk, akik Iraeli állampolgárok, de nem zsidók, hanem arabok és semmi közük a zsidósághoz.


Az sem igaz, hogy akinek az anyja zsidó származású, az biztosan rövid idõ alatt megkapja az állampolgárságot. Mivel itt nem az volt a kérdés, nem írom, több kérdés volt ilyesmirõl, azokhoz megírtam pontosan, akit érdekel, megtalálja. Vagy keresi azt, hogy "Law of Return" a .gov.il domainban angolul ( ha tud héberül, úgy is megvan :) )

2012. nov. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Bocs, azért valami mégis: ez [link] a jelenlegi Knesset tagjainak listája ( angol nyelvû oldal ). Megkeresheted benne a magyar hangzású neveket.


Ha gyöngyösi parlamenti felszólallásáról jutott eszedbe, arról nekem a következô jutott eszembe:


Brezsnyev: a szu-ban nincs megkülönböztetés, pl a Bolsoj Teatr zenekarában 192 zsidó muzsikus van, az énekesek között 83. Önöknél a Metropolitanban hányan?


Reagan: fogalmam sincs, a Metropolitannak úgy lesz tagja valaki, hogy meghallgatják és megfelel ...


Komolyan viszont a zsidók számbavétele a nürnbergi törvényekben, meg áltlában a zsidótörvényekben szerepelt a nácizmus idején. Bár abban az idõben tulképp szükségtelen volt, mert az anyakönyvekben benne volt a vallás, csak meg kellett nézni.


Ami meg a nemzetbiztonsági kockázatot illeti, hát az ilyen gyöngyösi féle f...ok bizony jelentek ilyesmit.

2012. nov. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Kedves 05:44, ugyebár semmi sem örök... még az Izrael-EU barátság sem, még akkor sem, ha én azt szeretném, hogy örök legyen...

Ilyen megvilágításban előfordulhat, hogy Magyarország érdekei nem esnek egybe Izrael érdekeivel. Ebben az esetben egy zsidó vallású magyar parlamenti képviselő szíve hova húz ?

2012. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Tetszik már kapiskálni, hogy mi is a nemzetbiztonsági kockázat ?
2012. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nulla.
2012. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!