Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert nem gondolkoznak a...

Iamdeath kérdése:

Miert nem gondolkoznak a Magyar politikusok?

Figyelt kérdés

Szep napot mindenkinek, eloszor is szeretnek elnezest kerni az ekezetek hianya miatt, de jelenleg Eszak Irorszagbol irok, angol telefonrol, egy buszmegalloban, amint epp edesanyamra varokozok.


A nevem Martin, 17 eves vagyok, Julius 7.-en volt ket eve, hogy a csaladom utan en is, a csalodombol utolso elottikent hagytam el az orszagot. Apukam talalt ra veletlenul egy hirdetesre, ahogy az akori Pecs, kertvarosi kis 2 szobas alberletunkben lapozgatta az ujsagot kulfoldi munka utan keresve. O mar megjarta Nemetorszagot es Hollandiat, es mint a felsoroltakban, itt Eszak Irorszagban is vagohidi allast ajanlottak, egy Magyar munkakozvetito cegen keresztul. Pontosabban nem ceg, hanem egy holgy foglalkozott ilyen jellegu dolgokkal. Apu jelentkezett, es pontosan nem tudom, de biztos, hogy rovid idon belul kapcsolatba is leptek vele, hogy ot es meg par embert aki jelentkezett, gyakorlatra hivtak, ha jol emlekszem valahova Gyor melle, eleg messze pecstol. Tehat elment, az oktatason reszt vett, ami mondhatni rutin volt neki Nemetorszag es Hollandia utan, ha jol emlekszem szallast is kaptak, tehat utana nem jott haza, hanem rogton onnan repult a tobbi munkatarsaval Dublinba, a repulojegyet a ceg allta, Irorszagba, ahol egy kisbusz varta oket, ami vitte oket Belfastsba, Eszak Irorszagba, onnan pedig egy kis Dungannon nevezetu varosba, ahol a vagohid volt/van, most mar vagy negy eve dolgozik meg mindig ott. Ra egy-masfel evre, anyukam is ment utana, bar o nem a vagohidra dolgozni, hanem csak szerencset probalni, addig pedig ott maradt apukam munkahelyi szallasan. En otthon maradtam a felnottkoru noveremmel, es a 9.-ik, szakkozepben elsos osztalyomat jartam. Ahogy teltek, multak a honapok, egyre nehezebb volt fizetni az alberletet a noverem havi 60~80ezer forintos fizetesebol, de meg ugy sem volt egyszeru, hogy a szuleim kuldtek penzt, amikor csak tudtak. Edesanyamnak ekkor meg nem volt allasa. Ennek a felallasnak sajnos az lett az eredmenye, 2010 nyaran, egy reggelen a foberlonk megelegelte a folytonos elmaradasokat az alberlettel, es kozolte velunk, hogy azonnal koltozzunk ki a noveremmel, es a csivava kutyankkal. Istennek hala unokatestverunk anyja es apja hajlando volt befogadni minket atmenetileg, kaptunk egy szobat noveremmel, enni, inni, o onnan mehetett dolgozni, en is otthon erezhettem magam, ok voltak az egyeduli rokonaink, akik ilyenre vallalkoztak, es ugymond az iskolaba es munkaba jarast sem boritotta fel a dolog, mivel csak par utcanyira laktak tolunk. Bar az elkeseredettseget, amit akkor ereztem, nehez szavakba foglalni. Ugy hittem, hogy a jovom itt megvan pecsetelve, vagyishogy nincs sok valasztasom, innen ha lepni akarok, gyorsan kell. A szuleim sajnos meg nem voltak abban az anyagi helyzetben, hogy azonnal mehettem volna hozzajuk. Bar kulon berelt hazuk mar volt. Azonban ekkor a batyam, aki Hollandiaban elt mar jo ideie, jo hirrel szolgalt, kitudta nekem fizetni a repulojegyeket Hollandiaig, onnan pedig vele a szuleimhez. Noverem meg maradt, o elvolt a munkahelyevel, es tulajdonkeppen csak nekem, 15 evesen nem lett volna mas, esszeru lehetosegem minthogy repulni, mint a kismadar, csak vasmadarral ketszer egy nap alatt. Megerkeztem Dungannonba, anyunak mar volt 1-2 takaritoi allasa, amit ne ugy kepzeljenek el, mint egy akarmilyen Magyarorszagit. Csaladokhoz jart, csaladi hazakba takaritani, egyszer egy heten, 2-4 orakat, es apukam keresetevel tartottak fent a hazat. Itt hetente kapnak az emberek fizetest, a haz hetente 115 font volt, igy boven jutott meg 100 fonton felul minden masra. A haz emeletes, es 3 szobas volt, kis hatso udvarral, nappalival, konyhaval, es persze furdoszobaval. Itt ennyi penzert ez az atlag. Szeptember elsejetol elkezdtem iskolaba jarni, korulbelul 0 angol nyelvtudassal, mivel csak egy evig tanultam angolt a kozepiskolamban, ott is kb annyit, hogy yes, no es sorry, i don't speak english, ha valaki odajott volna hozzam, es nem erti miert nem ertem amit mondd. Bar itt ez is megszokott. Olyannyira, hogy szeptember elsejen, mindenfele felkeszites nelkul, beultettek az iskola padba a kis egyenruhamba, mondvan, hogy majd megtanulom a nyelvet hamar, mivel ra leszek szorulva, ebben egeszen idaig nem hittem. Mostanra a kisujjamban van a felsofoku, vagy akarmilyen angol nyelvvizsga, ket evembe telt, es jatszva tanultam, mivel a mindennapi eletben, napi 6 orakat a barataimmal, es mindenkivel kellett beszelnem a nyelvet az iskolaban. Amit Magyarorszagon ingyenes oktatasnak hivnak, az ugy kezdodik, hogy vegyuk meg a konyveket tobb tizezrekert, fuzeteket, iroszereket, tesi cuccot, stb, mindenki tudja mivel jar ez.. Itt azonban egy taskaval es 2 darab tollal kezdtem az iskolat, de volt, hogy meg tollat is ingyen kaptam. Konyveket is ingyen kaptunk, fuzetet is, es meg akkor se mondtak, hogy menjunk a boltba, amikor betelt a fuzetem, kaptam masikat, csak szolnom kellett, vagy meg a tanarok kerdeztek meg, hogy kell e valakinek uj. Hogy fokozzam, mivel most mar 16 eves elmultam, es meg mindig suliban vagyok, 30 fontot kapok hetente, mert bejarok, nem is a tanulmanyi eredmenyen mulik. 30 fontbol egy 16 eves elmehet hetvegen ahova csak akar, elmehet valami szorakozo helyre, es van penze hazamenni. De en peldaul gyujtottem mindig ahogy tudtam, es azokat a dolgokat vehettem meg magamnak, amikrol otthon csak almodtam, iskolaba jarassal. Az elso, amire kb 3 evig vagytam, egy 20.000 forintos cipo volt, amit itt egy honap mulva megkaptam, meg mindig megvan. Igy kezdodott. Azota mar egyszer koltoztunk, egy egyszintes, kulonallo hazba, 3 nagy szoba, konyha, nappali, furdoszoba, elol, hatul hatalmas udvarral, garazzsal. A haz nagyobb mint az elozo volt, es csak 105, 10 fonttal kevesebbet fizetunk hetente, anyukamnak az egesz hete be van tablazva takaritasokkal, es a noverem is velunk lakik, es dolgozik mar. Most jon a java:


Magyarorszagon a legtobb penz amit a kezemben tartottam, 2000 forint volt amit nevnapomra kaptam, korulbelul fel napig volt nalam, utana maganszantambol odaadtam apunak, hogy legyen penze visszamenni Budapestre, onnan meg Nemetorszagba dolgozni.


Itt most van egy dobfelszereles a szobamban, csak olyan markaju ruhakbol valogathatok, amit en szeretnek, nem kell azon izzadni, h melyik kinaiba vegyen nekem anyu cipot ha elszakad, 4 par 20.000 forintos cipom van. 400 fontos telefonom, bmx-em, 3 szamitogepunk van, ket autonk, nem okoz problemat, ha akarunk venni egy tabla csokit a hetvegen. Mosogatogepet vettunk, mosogepet, 120centis plazma tv-t, apu megvehette maganak a szamuraj kardokat, amire mindig vagyott, anyunak kulon szamitogepe van, piercingeket, tetovalast csinaltathatok barmelyik heten, ekszereket vehetek, az iskolaban azt tanulom, amit en szeretnek es orom tanulni, mert nincs az a "felelj otosre, vagy megbuksz, amugyis megbuksz, mert fiu letedre hosszu a hajad" az ismeretlen emberek mosolyogva egymasra koszonnek az utcan, 70 eves emberek vadi uj bmw autokat vezetnek, jol erzik es jol erezzuk magunkat a borunkben,mert nincs kolbaszbol a kerites, anyu, apu, noverem, batyam dolgozik, en pedig tanulok, de HAGYNAK MINKET ELNI.


Az orvosi ellatas ingyenes, MINDEN gyogyszer, amit az orvos felir, ingyenes, meg a fogamzasgatlo is minden honapban, a szemvizsgalat a szemuvegemhez is ingyenes volt.


3 ev mulva egyetemre megyek, aminek a felet szinten az allam fogja fizetni, magyar vagyok? Akkor is.


Az emberek boldogok, mert a csalas, lopas, hazugsagok, esetleg konyorges, ehezes es szenvedes meg csak nem is letezik az eletvitelukben, barkibol barmi lehet ha eleget tanul es nem kell masik orszagba menni, ha vegeztunk az egyetemmel, ha egyaltalan meguszunk mindenfele zsarolast, mielott jelentkeznenk egyaltalan.


Anyukam csaladi potlekot kap ram, de volt mar "alberleti potlekunk" is, aminek fejeben 115 helyett 60 fontot kellett fizetni a hazra hetente.


A huto tele, a haz meleg, apukam, anyukam, batyam, noverem, en, de meg a csivavank es macskank is ugy fekszik le aludni, hogy tegnap sem volt semmi problema, ma se volt, holnap meg az lesz, hogy hova menjunk nyaralni nyaron..


Miert kellett ehhez 3000 kilometert utaznom, konkretan hajlektalannak lennem, es elszakadnom a szulohazamtol?


Megbantam? Soha. En ide tartozom. Igaz, hogy Magyarorszagon otthon, de itt mostmar itthon vagyok.


Koszonom mindenkinek, aki vegigolvasta.


A kerdes pedig..miert nem gondolkoznak a politikusok?



2012. nov. 20. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel, drágám?
2012. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolkoznak, mert nekik jó.Ha mégis gondolkozniuk kell, akkor max azon, hogy hogy lehetne még jobb nekik.De ezen sem kell sokat töprengeniük, hisz a válasz mindíg kézenfekvő:nyúzzuk még egy kicsit a szegény embert, hátha ki lehet még forgatni valamiből!

Szerencsés vagy.Én is vágyódom külföldre gyerekemmel együtt.Remélem, legalább egyikünknek sikerül.Az nem élet, hogy számoljuk a filléreket,ha nincs munka nincs pénz, ha van munka, akkor sem sincs sokkal több pénz.Ha munkanélküli vagy, megaláznak, ha dolgozó vagy, a munkáltató aláz,és csak várjuk, mikor lesz jobb végre, de a javulás úgy látszik, már sosem fog eljönni,és ha nem jön, nekünk kell menni.

A sokat szidott múlt rendszert néha visszasírom, akkoriban nekünk is az volt a legnagyobb "problémánk", hová megyünk majd nyaralni.

2012. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
na igy van, ezert is gondolom, h en tapasztaltabb vagyok kicsit az itteni korombelieknel, mert ok alig 10 evesen kerultek ide, legtobbjuk, es haza vagynak, csak sajnos ameddig nem tapasztaljak, nem hiszik el mi varna rajuk..en ebbol a szempontbol vagyok "szerencses", hogy ateltem mind azt, amibe kerult, h vegre itt legyek, megint egyutt mindenkivel, ugy mint amikor en voltam 10 eves, es talan ennel kicsit meg jobb volt a helyzet otthon, amikor meg karacsonyunk is volt..azt felejtettem el hozzatenni, h ennek ellenere, meg ahogy hallom a hirekbe, h "ha par evig igy folytatodik a magyar kivandorlas, magyarorszagon le lehet kapcsolni a villanyt, mert nem lesznek szakemberek", ugy probaljak marasztalni a magyarokat, h egyetem elott alairatnak veluk egy tiz eves "fogadalmat", hogy otthon fogjak hasznositani amit tanultak..
2012. nov. 20. 15:05
 4/14 anonim ***** válasza:
6%

Hát ez meg mi? Fényezed magatokat, hogy nektek külföldön jó? Miért nem a kinti oldalakra írsz? Ja, hogy ott csak bevándorlók vagytok, értem.


17 évesen mennyi befektetésed van abban, hogy itt tartotok? Mindent más fizetett ki neked, így könnyű. A felsorolt dolgok nem különlegesek, neked lehet, hogy azok, mert még gyerek vagy.


Mondok én neked valamit. Én gyerekkorom óta folyamatosan tanultam, főiskola mellet már dolgoztam, és félretettem a keresetemből, és nem álltam le a nyelvtanulással. Ma egy nagy cégnél dolgozok, korrekt fizetéssel és juttatási csomaggal, párkapcsolatban élek a barátnőmmel a bérelt lakásunkban. Boldogok vagyunk. Itthon vagyok otthon.


A politikusoknak ehhez semmi köze. Látom, nem is értesz hozzá te sem.

2012. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szia, bocsi, gondoltam esetleg letukrozodik belole, de akkor úgy látszik oda kellett volna még írnom azt, hogy akinek nem inge, ne vegye magára.. Mellesleg fogalmad sincs, hogy én mire gyujtottem/koltottem, és nekem mi lett véve.


Koszi

2012. nov. 20. 16:47
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen ritkán járnak ott a buszok? Na oda se megyünk.
2012. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Marcika, most mi a francot vársz? Tudjuk hogy kint jobb az életszínvonal. Akkor most tízmillió ember menjen oda, mert ott jobb? Képzeld nem mindenki tengődik munka nélkül. És lehet hogy nincs dobszerkó a szobámban, de nem is vagyok a cselédje a hétköznapi luxus posványában fetrengő nyugati szegényeknek. Gerinccel élek itthon. na szia.
2012. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
egyéb értelmes kommentek, vagy inkább most toroljem?
2012. nov. 20. 17:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb ha kitörölsz. De az életben nem fogsz tudni mindent kitörölni ami nem tetszik. 17 évesen fingod sincs mi mivel jár. Ki mit adott fel ezért. Téged a dobszerkó, meg a csivava érdekel. Remélem pár év múlva eszedbejut talán ebből valami, amikor egy 17 évesre úgy nézel majd mint egy gyerekre és pár illúzió összetörik addigra.
2012. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Először is végre megtaláltuk azt az európai buszjáratot ami még a magyarnál is siralmasabb gyakorisággal közlekedik:)


Másodszor az íreknek telik rá nekünk nem, ami nem kizárólag a politikusok hibája bár nagy szerepük van benne, hogy nemigen jutottunk még a közelébe se.


Ami nem a gondolkozás mellőzéséből fakad, hanem a rosszabb gazdasági lehetőségekből és a tehetségtelen kormányzásból.

2012. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!