Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szokták mondani, hogy az...

Szokták mondani, hogy az óriási (210%-os) Japán államadósság nem jelentős, hiszen a japán embereknek tartozik az állam, akiknek nem érdekük bedönteni a rendszert. Ezt nálunk nem lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mert a magyar állam többségében külföldieknek tartozik, nem pedig a magyar állampolgároknak.
2012. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De pont arról szól a kérdés, hogy a magyar emberektől nem lehetne úgymond hitelt felvenni és abból kifizetni a külföldi adósságunkat? aztán a magyar embereknek tartozna onnantól kezdve az állam.
2012. dec. 29. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Abszolut próbálkozik ezzel a kormány,és még támogatható is az ötlet.Mondjuk ehhez a magyar emberek megtakarításai kellenének az meg nem verdesi az eget.
2012. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Az állampapírt biztonságosnak mondják, de amíg a Fidesz van kormányon, én biztos nem veszek egyet sem. Ez elvi kérdés. A végén még megmentik azt is...
2012. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az adósság az adósság! Tegyük fel ha nekem adósságom van valaki felé, akkor az nem teljesen mindegy, hogy az a valaki mondjuk a szomszédom, vagy mondjuk valaki aki több száz kilométerre lakik tőlem?!
2012. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Japánban alacsonyak az adók és az emberek takarékoskodnak, míg Magyarországon nagyon magasak az adók és az emberek nem szoktak megtakarítani.

2012. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ezt nálunk nem lehet megcsinálni?"


Két okból nem lehetne ezt itthon kivitelezni.


Először is belföldön nincs annyi tőke/megtakaritás/bármi, hogy ezt megcselekedjük.

Függetlenül attól Orbán próbálkozik vele, de a nép valahogy nem kapkodott két kézzel a kötvények után.


Másodszor, itt szűk hazánkban bizony bedöntenénk az egész kócerájt, ha nem perkálnak rendesen a nem túlságosan tisztelt honatyák.


Egyszerűen más a japán emberek anyagi helyzete, kormánya, még a mentalitás is.

A két országot, valamint a lakosságot semmilyen területen nem érdemes összehasonlítani.


Amúgy a japán kormány 1-3% kamatot fizet az államkötvények után,mi a lakossági kinctárjegyekre 10-11%-ot. Japánok még kifizetik az állampolgárokat, itt nem menne.


Arról nem is beszéltem, hogy erősen hajazna a Fideszes kivitelezés a békekölcsönre, ami nem volt éppen a lakosság szíve csücske.

2012. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előttem szólóhoz csatlakoznék. Japán, mint gazdasági nagyhatalom, meg úgy általában a gazdaságilag fejlett országok (mert Mo. véletlenül sem az) teljesen más világ, minden ilyen összehasonlítás sajnos alaptalan. Hiába szeretne állam bácsi a magyar emberektől "hitelt felvenni", ha azoknak az embereknek tűzifára meg kajára is alig telik, a saját hiteleik fizetéséről nem is beszélve. Nálunk csak a gazdag "főnemességgel" tudnák ezt eljátszani, Japánban viszont a népesség kb. 90%-ra (lehet túlzok, csak mondtam egy nagy számot) a középosztályhoz tartozik, és van pénze szórakozni menni, a gyerekei taníttatását fizetni, félretenni.
2012. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez az egyik törekvés jelenleg, ezt már előttem is leírták páran egy kis kötelező orbánozás kíséretében. Nem megy egyik napról a másikra, egyik oldalon tényleg nincs elég megtakarítása az embereknek, a másik oldalon meg olyan elképesztő mértékű az eladósodottságunk külföld felé, hogy akkor se lehetne az egészet itthoni megtakarításokkal kiváltani, ha lenne belőle elég.

Én inkább azon csodálkozom, miért nem hangsúlyozzák jobban hogy erre van szükség. Na jó, amíg az állampolgárokat vallási alapon listázó lap a "mérvadó" gazdasági ügyekben, addig ne számítsunk ilyesmire.

2012. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!