Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugaton mit dolgoznak a...

Nyugaton mit dolgoznak a helyi képzetlen, buta emberek? Hogyan lehet olyan alacsony a munkanélküliség körükben?

Figyelt kérdés

Azt mondják a fejlett országokban, Hollandiában, Ausztriában, Dániában, Svédországban alacsony a munkanélküliség, a képzetlen emberek is el tudnak helyezkedni.


Ezt azért találom furcsának, mert az ottani bérek három-négyszerese a magyarországinak és itthon mindig azt mondják, hogy a minimálbér emelése miatt a képzetlenek kiszorulnak a munkaerőpiacról és csökkenteni kellene a minimálbérre rakódó terheket, hogy megmaradjon az ország versenyképessége. Ez szerintem logikus is, de azt nem értem, hogy az itteni képzetlen munkaerőnek a román, bolgár, kínai munkással kell versenyezni, míg a holland, dán munkavállalóra ez mintha nem vonatkozna, ott négyszeres fizetésért is találnak munkát.


2013. jan. 19. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A képzetlen emberek Nyugaton is azt csinálják, mint itthon. Betanított gyári munka, takarítás, mosogatás, stb. Illetve egy részük segélyen él, mert az előbb felsorolt munkák nagy részét a bevándorlók végzik. Én is külföldön lakom, és sok helybeli még a válság ellenére sem hajlandó elmenni mondjuk takarítani, inkább segélyen él. Őszintén megmondva, most már itt élek 4 éve, én sem szívesen mennék el olyan munkára, ami nem a képzettségemnek megfelelő, mert a legtöbb képzettséget nem igénylő állás ugyan 3-4-szer annyit fizet mint otthon, de a megélhetés árai, az élelmiszereken kívül is legalább 3-4-szeres.
2013. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A magyarok is örökölték ezt az" alantas munkát nem végzek" dolgot az osztrákoktól meg a németektől.

De végül is igaz.

Nem azért tanultam annyit hogy takarítsak vagy soron legyek robot.


Ezeket az alantasabb munkákat mind bevándorlók csinálják.

2013. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Statisztikailag ugyan nem értelmezhetőek a tapasztalataim.

Németországban dolgozom. Akiket megismertem a munkahelyemen kívül. Magyarok, németek vegyesen - 10-ből 5 nem dolgozik.

Hogy miből élnek a nem dolgozók nem tudom. De szegények mint a templom egere. A statisztikák szerint magas a foglalkoztatottság. Szerintem - finoman fogalmazva, speciális mintavételezési módszereket alkalmaznak.

2013. jan. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" Szerintem - finoman fogalmazva, speciális mintavételezési módszereket alkalmaznak."


Úgy hívják statisztika. Egy ismeretségi kör nem elég reprezentatív. Ha Borsodban élek akkor nagyobb a munkanélküliség szerintem mint amit a statisztikák mutatnak. Ha Sopronban akkor meg pont fordítva. Ha csak szakmunkás ismerőseim vannak akkor elképedek az átlag fizetés illúzióján, viszont ha csak diplomás Pesten akkor teljesen egyetértek, sőt keveslem.

2013. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát néhány dologban nagyon tévedsz.. pl Svédországgal. a fiatalok között nem ritka a 20-25%-os munkanélküliség is (nem bevándorló), ott ez még több is. Nem olyan mézes mázas ott sem az élet. Aktuálisan 8% a Svéd munkanélküliség, ami elég magasnak számít náluk. Az meg hogy 4-5X-ös a bér.. és? 27% áfa, alig találsz albérletet, azok is nagyon drágák,persze kaphatsz olcsóbbat is de ott a fekák és arabok szétszednek... Az meg elég nagy kamu, hogy a képzetlen emberek ott is el tudnak helyezkedni, mert ez ferdítés. Magyar v. más K-európaiként meg szinte esélytelen vagy kint, még akkor is ha beszéled a nyelvüket, mert a svéd fél minden olyan embertől akinek nem elég "svédes" a neve...
2013. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-esnek válaszul. Nem vagok statisztikus. De a statisztikusokat az állam fizeti. Magyarországon sem a reálisan elérhető számokból indulnak ki a munkanélüliség feltérképezéséből, hanem mintagyűjtésből. Pedig nézhetnék az adóhatóság nyilvántartásat, a nyugdíjbiztosítók adtait, hogy hány emernek van egészségbizosítása, az oktatási minisztérium adatbázisát a népességnyilvántartást, stb. Ehelyett inkább a mindenkori kormányok igényei szerint mintagyűjtéses módszert alkalmaznak és jelentősen kedvezőbb számokkal állnak elő a valóságnál. Ez a torzítás megy szerintem minden országban. Svájci ismerősöm modta nemrég. Az infláció mióta ott él 0 és 1% között mozog hivatalosan

. De egy Passatot 30 éve 10.000 franért kapott most meg 70.000 az ára. Említett még több másféle árucikket is. Szóval ott is hazudnak. Nem kicsit.

2013. jan. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!