Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem tárgyalnak terrorist...

Miért nem tárgyalnak terroristákkal?

Figyelt kérdés

Minden kormányzati ügyben alapvető elv, hogy nem alkudnak terroristákkal.


Vannak kivételek nyilván, de miért ilyen ragaszkodnak ehhez ilyen "makacsul"?



2013. jan. 19. 22:28
 1/9 A kérdező kommentje:
-ilyen
2013. jan. 19. 22:29
 2/9 Komplikato ***** válasza:
100%
Ha egyszer elfogadnak egy ilyen vitatható alkut, onnantól nem lesz megállás és boldog, boldogtalan ilyen szemét dolgokkal fog próbálkozni.
2013. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
64%
Így van, első válaszolónál az igazság. GOndolj bele, beszólsz a parlamentbe, hogy ha nem mond le az aktuális kormányfő, robbantani fogsz 8 különböző iskolában. Szerinted érdemes lenne tárgyalniuk veled, vagy egyszerűen csak fejbelőni a lakásodban?
2013. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is hasonlóakra gondoltam.


"vagy egyszerűen csak fejbelőni a lakásodban?"


Csakhogy az nem mindig olyan egyszerű. Nyilván egyszerűbb lenne, csak addig meghal pár ártatlan. Bin Ladent se két hét alatt fogták el.

2013. jan. 19. 22:47
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

A második válaszoló nem teljesen érti sztem.


Az első választ kicsit még jobban kifejtve arról van szó, hogy ha én felrobbantok 2 iskolát és azzal fenyegetek hogy felrobbantok még 6ot, ha nem kapok 16 millió forintot, akkor rövid távon persze értelmesebb volna engedni nekem, és kifizetni a pénzt, mert 16 millió forintot megér egy csomó kisgyerek élete. Viszont ennek a következménye az lesz, hogy 2 iskola felrobbantásával 16 millió forinthoz lehet jutni, tehát ez egy virágzó üzlet lesz, és mindenki iskolákat fog robbantgatni. Ha viszont nem engedek, akkor az emberek látni fogják, hogy bármennyire durva terrorcselekményt is találsz ki, nem fogod megkapni amit akarsz, szóval nem érdemes vesződni a terrorizmussal.


Ennek az információnak a terjesztése méginkább elbátortalanítja a terroristákat, ezért lehet ilyen sokat hallani ezt a dolgot a politikában. (Tehát akkor is kijelenthetik ezt a dolgot, ha terrorizmusnak csak a gyanúja merül fel)


Persze hosszú távon ettől még működik a terrorizmus, amikor a terrorcselekményekkel megtöröd egy nép morálját vagy ilyesmi, és végül összeomlanak/elmenekülnek ilyesmi.

2013. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

hogy ha én felrobbantok 2 iskolát és azzal fenyegetek

Második válaszoló vagyok.

"hogy felrobbantok még 6ot, ha nem kapok 16 millió forintot, akkor rövid távon persze értelmesebb volna engedni nekem, és kifizetni a pénzt, mert 16 millió forintot megér egy csomó kisgyerek élete. Viszont ennek a következménye az lesz, hogy 2 iskola felrobbantásával 16 millió forinthoz lehet jutni, tehát ez egy virágzó üzlet lesz, és mindenki iskolákat fog robbantgatni."

Ez így van, de ha ennél távolabbra nézel, eljutsz oda, ahová én leegyszerűsítve, ergo fejbelőnek a lakásodban. Hosszú távon is csak odáig jutsz, hogy felhajtást kavarsz, majd körberöhög a média, jön a TEK, aki szerencsétlenkedik veled pár napig. Miért nincs igazam? A terrorista csoportok mögött nem áll akkora erő, mint pl. a komrányok mögött - szerencsére.

2013. jan. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hátmert itt ez most nem számít hogy a terroristát elkapják-e vagy nem. Nyilvánvaló hogy megpróbálják elkapni a terroristákat. Senki se tárgyal terroristával ha ki is nyírhatja őket. A hangsúly azon van, hogy ha nem kapják el a terroristát, de megelőzhetnék a bűncselekményt azzal hogy engednek a terrornak, akkor se mennek bele a terroristák játékába.
2013. jan. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pro Patria ***** válasza:
56%

Így van, ahogy írták. A következő naptól fogva mindenkinek ez lenne a fő kereseti forrása.

Nem azzal van baj, hogy egyszer pár millióért megmentik egy (vagy több) ember életét, hanem hogy ha a bűnözők látnák, hogy ez járható út, mindenki ezzel próbálkozna.

2013. jan. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán azért nem, mert nem is léteznek.
2013. júl. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!